مسوول ستاد بازسازی عتبات‌ عالیات در آذربایجان‌غربی گفت: این استان رتبه پنجم کشوری را در بازسازی این اماکن مقدسه به خود اختصاص داده است.

سیدحسن حسینی روز دوشنبه اظهار داشت: این در حالی است که آذربایجان غربی تا سال ۱۳۹۵ رتبه سی‌ام کشوری را در این حوزه در اختیار داشت.

وی ادامه داد: مردم این استان، هشت میلیارد ریال برای بازسازی عتبات عالیات در کربلا، نجف، سامرا، کاظمین و سوریه کمک کرده‌اند که این رقم قابل مقایسه با کمک های انجام شده در سال های گذشته نیست.

وی با اشاره به اینکه ۹۵ درصد تعهدات امسال جذب شده است، اظهار داشت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۵۰ درصد افزایش دارد و پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال یک‌هزار میلیارد ریال کمک مردمی جمع‌آوری شود.

وی بیان کرد: در ۱۳ سال گذشته ستاد عتبات عالیات استان فعالیت قابل توجهی نداشت و میزان کمک‌های جمع‌آوری شده در این مدت کمتر از یک میلیارد ریال بود ولی طی ۲ سال گذشته رشد بسیار زیادی در این حوزه را شاهد بوده‌ایم.

مسوول ستاد بازسازی عتبات‌ عالیات در آذربایجان‌غربی گفت: سهم استان از بازسازی اعتاب مقدسه در سال جاری ۲ هزار متر مربع است که یک‌هزار متر مربع آن صحن حضرت زهرا (س) بوده و به اتمام رسیده است.

حسینی ادامه داد: همچنین بازسازی یک‌هزار متر مربع از صحن عقیله بنی‌هاشم در کربلا بر عهده آذربایجان‌غربی است که ۴۰ میلیارد ریال برای آن هزینه برآورد شده‌است.

وی بیان کرد: صحن عقیله بنی‌هاشم نیز به دلیل پیچیدگی خاص این بنا به دلیل عبور آب از زیرساختمان تاکنون بیش از ۴۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با اشاره به فعالیت‌های استان در بازسازی عتبات‌عالیات اضافه کرد: بازسازی یک‌هزار متر مربع از صحن ۲۲۰ هزار مترمربعی حضرت زهرا (س) و یک‌هزار مترمربع از صحن ۱۶۴ هزار مترمربعی عقیله بنی هاشم (س) در نجف اشرف بر عهده آذربایجان‌غربی است.

وی با اشاره به اینکه بازسازی این بخش‌ها به ترتیب ۳۰ و ۴۰ میلیارد ریال هزینه دارد، اظهار داشت: بخش زیارتی صحن حضرت زهرا (س) در نجف اشرف، بزرگترین پروژه جهان اسلام است./ایرنا

 

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.