اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹

مسکو ناتو را به تجدیدنظر در سیاست‌هایش در قبال روسیه فراخواند

مسکو ناتو را به تجدیدنظر در سیاست‌هایش در قبال روسیه فراخواند

سفیر روسیه در انگلیس تاکید کرد، کشورش با وجود اختلاف نظرهایی که درباره مسایل مختلف با پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) دارد، از این پیمان خواسته در روابط خود با مسکو تجدید نظر کند.

آندره کلن، سفیر روسیه در انگلیس در مصاحبه‌ای با شبکه چهار تلویزیون انگلیس اظهار کرد: پیام ما برای ناتو بسیار ساده است ما می‌خواهیم در مورد وضعیت فعلی تجدید نظر کند. روسیه ناتو را تهدید نمی‌کند ما اختلاف نظرهایی با کشورهای غربی و نیز با بریتانیای کبیر داریم. بنابراین مسکو برای بررسی برخی مسائل سیاسی که آمریکا، انگلیس و دیگر کشورها دنبال می‌کنند، آماده نیست زیرا منافع شخصی خود را دارد اما این اختلافات سیاسی ارتباطی با مسائل حساس نظامی ندارند.

سفیر روسیه در پاسخ به سوالی درباره اهدافی که کشورش در سوریه دنبال می‌کند، تاکید کرد: هدف اصلی مسکو در این منطقه مبارزه با تروریسم است.

این مسؤول روس در ادامه گفت: ما این ماموریت را انجام دادیم و در آن موفق شدیم.

وی تاکید کرد: تمامی اتهاماتی که علیه روسیه درباره انجام حملات هوایی علیه اهداف غیرنظامی و بیمارستان‌ها در سوریه مطرح می‌شوند بی‌اساس، نادرست و بدون هیچ مدرکی هستند.

ناتو یکم آوریل سال ۲۰۱۴ همکاری‌های نظامی خود با روسیه را به دلیل بحران اوکراین متوقف کرد اما کانال‌های ارتباطی دو طرف در کمیسیون ساماندهی هسته‌ای در سطح سفرا و بالاتر باز باقی ماند./ایسنا

 

بیشتر بخوانید/ترامپ و نتانیاهو در مورد ایران گفت و گو کردند

کپی