فرمانده سپاه محمد رسو ل الله(ص) تهران بزرگ خبر داد

شناسایی کشته شدگان ناآرامی های اخیر

سیاسی /
شناسه خبر: 520382

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ در مورد حوادث اخیر تهران توضیحاتی ارائه کرد. به گزارش ایسنا، سردار یزدی امروز در حاشیه حضورش در جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالاتی درباره حوادث اخیر تهران گفت: «برخی از افراد ما نیز توسط اغتشاشگران از پشت تیر خوردند و این را تأیید می‌کنم.»

 وی با بیان اینکه «در حال شناسایی کشته شدگان هستیم و به خانواده‌های آنها سرکشی می‌شود» در پاسخ به این سؤال که «آیا ممکن است افرادی به اشتباه کشته شده باشند»، گفت: «این نیز بررسی می‌شود اما الان نمی‌توانیم در مورد آن اظهارنظر کنیم اما به دقت بررسی می‌شود که دلیل کشته شدن افراد چه بوده است.»
فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ در پاسخ به اینکه «چرا این اتفاقات در مناطق کم برخوردار و فقیرنشین رخ داد» گفت: «مناطق خیلی هم فقیرنشین نبود، اما نقطه‌گذاری دشمن در مکان‌هایی بود که زمینه‌های اجتماعی وجود داشت و دشمن حتماً در فضایی وارد می‌شود که توسط مردم عادی رقم زده شده باشد و بر آن فضا و موج سوار می‌شود.»
هنوز آمار دقیقی از تعداد کشته شدگان در ناآرامی‌های اخیر اعلام نشده است. دیروز وزارت کشور آمار اعلام شده از سوی برخی سازمان‌ها درباره شمار جان‌باختگان ناآرامی‌های اخیر را تکذیب کرد. جمال عرف، معاون سیاسی وزیر کشور روز شنبه در حاشیه نشست خبری‌اش تأکید کرد: «آمار سازمان‌های بین‌المللی درباره کشته شدگان حوادث اخیر معتبر نیست.» وی ارائه آمار در این باره را به روزهای آتی موکول کرد و گفت: «قرار است دادستانی براساس آماری که از پزشکی قانونی می‌گیرد، آمار را اعلام کند.» عفو بین‌الملل در تازه‌ترین گزارش خود ادعا کرده است تعداد جان‌باختگان در ناآرامی‌های اخیر به ۱۶۱ نفر رسیده است. این سازمان در ادامه ادعاهای خود عنوان کرده است شمار جان‌باختگان بیشتر است. این در حالی بود که حجت‌الاسلام محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور نیز دیروز آمار ۳۰۰ کشته و ۷۰۰۰ بازداشتی در حوادث اخیر را رد کرده بود.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.