دبیر هیئت فوتبال استان تهران گفت: باشگاه‌ها باید ۳ درصد از قراردادهایی که می‌بندند را پرداخت کنند و بازیکنان در این موضوع طرف حساب نیستند.

عباس تیموری دبیر هیئت فوتبال تهران در خصوص این موضوع که هیئت فوتبال 3 درصد از قرارداد بازیکنان را دریافت می‌کند، گفت: طبق این صحبت‌ها ما باید خیلی پولدار باشیم. سال 89 فدراسیون فوتبال مصوبه‌ای را بابت دریافت درصدهایی از قرارداد بازیکنان و عوامل دیگر تیم ابلاغ کرد. بازیکنان 3 درصد از قراردادشان را به هیئت‌های فوتبال و 3 درصد هم به فدراسیون فوتبال پرداخت می‌کنند. 3 درصدی که به هیئت‌های فوتبال تعلق می‌گیرد جهت رشد و توسعه فوتبال در استان‌هاست. بحثی که مطرح است این است بعد از ابلاغ فدراسیون فوتبال مبنی بر پرداخت 6 درصد از رقم قراردادها به هیئت فوتبال و فدراسیون، باید باشگاه‌ها 3 درصد از قراردادهایی که می‌بندند را پرداخت کنند و بازیکنان در این موضوع طرف حساب نیستند.

وی ادامه داد: با توجه به مشکلات مالی که باشگاه‌های بزرگی مثل استقلال و پرسپولیس دارند این 3 درصدها را نگرفته‌ایم مگر اینکه بازیکنی در بحث نقل و انتقالش شفاف‌سازی انجام شود و باشگاه خودش ورود می‌کند و 3 درصد یا همان 6 درصد از مبلغ قرارداد را کسر می‌کند.

دبیر هیئت فوتبال استان تهران در پاسخ به این سوال که این موضوع را تایید می‌کند و اینکه هیئت فوتبال با دریافت 3 درصد قرارداد بازیکنان خیلی پولدار هست، گفت: این موضوع قانون است که 6 درصد از مبلغ قرارداد بازیکنان کسر شود ولی ضمانتی در دریافت آن وجود ندارد.

تیموری در واکنش به این موضوع که پاسخ این موضوع را باید آقای شیرازی که سال‌هاست رئیس هیئت فوتبال تهران است بدهد و بگوید این پول‌ها دقیقا کجا می‌روند، تصریح کرد: تیم‌های استقلال، پرسپولیس، سایپا و پیکان در تهران هستند و باید صراحتا بگویم که هیئت فوتبال هیچ مبلغی را بابت قراردادها در این چندسال از آنها دریافت نکرده است. این درصدهایی که گفته می‌شود فقط در مواردی مثل 15 درصد مالیات‌هاست

وی افزود: بازیکن گرفتار می‌شود و مشکلاتی از جمله ممنوعیت خروج از کشور، جلوی پایش قرار می‌گیرد و مجبور به پرداخت آن می‌شود، ولی هیچ ضمانت اجرایی در پرداخت آن 6 درصد وجود ندارد. خیلی خوشبینانه است که  فکر کنیم استقلال و پرسپولیس با این همه مشکلات مالی که دارند 3 درصد مبلغ قراردادشان را پرداخت کنند. چطور می‌توانیم این 3 درصد را بگیریم، وقتی بازیکن از باشگاه طلب دارد و نتوانسته طلبش را بگیرد و هر باشگاهی هم 70-80 پرونده شکایتی دارد. ما با کدام ضمانت اجرایی به باشگاه‌ها فشار بیاوریم؟

تیموری در خصوص اینکه می‌تواند مثل سازمان لیگ از طلب‌های باشگاه‌ها در بخش‌های دیگر از حسابشان کسر کنید، گفت: متاسفانه چنین مبلغی را دریافت نکردیم.

دبیر هیئت فوتبال استان تهران در پاسخ به این سوال که اگر صددرصد قرارداد‌ها را ملاک قرار بدهیم، از 50 درصد قراردادها، آن 3 درصد کسر شده است؟ خاطرنشان کرد: در سال گذشته فقط از لیگ 3 بازیکنی که قراردادش 100 میلیون بوده 3 درصد را گرفته‌ایم. به هیچ عنوان شفافیتی در قراردادهای ما وجود ندارد. وریا غفوری که به این موضوع اشاره کرده است، بیاید بگوید قراردادهایش در باشگاه‌هایی که بازی کرده چقدر شفاف بوده است؟ قراردادهایی که بسته می‌شود می‌گویند صوری است. بحث ما این است که باید شفاف‌سازی در قراردادها وجود داشته باشد.

تیموری ادامه داد: کاپیتان استقلال گفته که در این شرایط ما 50درصد قراردادمان را می‌گیریم. آیا باشگاه و بازیکن تعهدات خودشان را انجام می‌دهند؟ برخی از باشگاه‌های ما وقتی منحل شدند بازیکنانش طلب‌شان را از چه کسی می‌گیرند؟ مبالغی که در قراردادها می‌آید واقعی نیست و پرداخت نمی‌شود. همین الان وریا غفوری و سیدجلال حسینی از باشگاه نفت تهران طلب دارند. بحث ما این است که ضمانت اجرایی در بحث قرارداد بازیکنان نداریم.  اگر این مبالغ شفاف شود و بازیکن بداند که قراردادی که بسته است و بازیکن بداند که باید 15 درصد مالیات بدهد و 3 درصد به هیئت فوتبال بدهد، همه این موضوعات را بازیکنان هم می‌پذیرد،  اما متاسفانه بازیکنان در آخر می‌بینند که  چقدر به قراردادشان جریمه خورده و از مبلغ قراردادشان کسر می‌شود و دست بازیکن به جایی بند نمی‌شد.

وی در پاسخ به این سوال که هیئت فوتبال با توجه به دریافت پول بابت نقل و انتقالات، ورودی مسابقات، حق خروج از استان، تست پزشکی، حق عضویت سایت، خیلی پولدار است گفت: نه این طور نیست و بحث پولداری هیئت فوتبال نیست. ما اگر از بازیکن حق عضویت می‌گیریم مصوبه فدراسیون فوتبال است که به تمام هیئت‌های فوتبال استان‌ها ابلاغ شده است.

دبیر هیئت فوتبال استان تهران که فوتبال تهران چقدر در این سال‌ها رشد داشته است؟ تصریح کرد: نباید موردی بحث کنیم، ما اگر بخواهیم بحث توسعه را مطرح کنیم باید در دو بخش سخت‌افزاری و نرم‌افزاری صحبت کنیم. در بخش سخت‌افزاری بعد از 60-70 سال که هیئت تهران هیچ جای ثابتی نداشت، برای هیئت فوتبال یک ساختمان شیک خریدیم، به این می‌گویند توسعه فوتبال تهران. یعنی خانه‌ای برای فوتبال تهران برای بازیکنان و مربیان و پیشکسوتان ایجاد کردیم که به راحتی کارهای اداری‌شان را انجام دهند. یکی دیگر از کارهای زیرساختی ما در هیئت فوتبال استان تهران راه‌اندازی سامانه فوتبال تهران است و تمام بازیکنان دارای شناسنامه هستند و تمام نقل و انتقالات بازیکنان به صورت آنلاین صورت می‌گیرد، اما ما در هفته 160-170 مسابقه برگزار می‌کنیم که صددرصد ایراد هم کارمان دارد.

تیموری در پاسخ به این سوال که این 3 درصد قرارداد بازیکنان قبول دارید که گم می‌شود؟ گفت: نه اصلا امکان ندارد، هیئت فوتبال استان تهران تنها هیئت فوتبالی است که حسابرس قانونی دارد و غیر از حساب‌های مالی که فدراسیون‌ها و ... دارند ما به خاطر اینکه شفافیت مالی داشته باشیم و امانتدار مردم باشیم یک حسابدار قانونی استخدام کردیم که امور مالی ما را بررسی کند و حساب‌کشی کند و این حرف شما را نمی‌پذیرم./ برنامه رادیویی «تهران ورزشی»

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.