اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
عضو ستاد تنظیم بازار استان:

افزایش ۱۰ تا ۲۵ درصدی قیمت کالاها در بازار کرمان

افزایش ۱۰ تا ۲۵ درصدی قیمت کالاها در بازار کرمان

نماینده اداره کل اطلاعات استان کرمان در ستاد تنظیم بازار استان اظهار کرد: رصد بازار افزایش ۱۰ تا ۲۵ درصدی افزایش قیمت کالاها را نشان می دهد.

نماینده اداره کل اطلاعات استان کرمان با مطرح کردن این سئوال که بخش نظارتی بازار و بازرسان اصناف چه کاری انجام می دهند و نتیجه کجاست؟ افزود: اگر بخواهیم بازار را به حال خود رها کنیم، کار به جایی نمی رسد.

این مقام امنیتی تصریح کرد: نکته دیگر این است که افزایش قیمت بنزین (با توجه به اینکه خودروهای حمل کالا سهمیه بنزین دولتی دارند)، نباید بر هزینه های حمل کالا اثر بگذارد و در واقع سوءاستفاده می شود.

وی بیان کرد: باید بنا را بر این بگذاریم که قیمت ها ثابت بماند و به روش دیگر به ناوگان حمل کالا کمک کنیم. چه از طریق سهمیه سوخت و چه شارژ ریالی این کار باید صورت بگیرد تا از افزایش قیمت جلوگیری شود. ضمن اینکه باید بحث نظارتی قوی‌تر شود.

"مهدی حسینی نژاد" رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان در این جلسه گفت: در شرایط ویژه ای قرار داریم و درخواست داریم دستگاه های اجرایی مصوبات ستاد تنظیم بازار را جدی بگیرند تا عملیاتی شود.

وی با اشاره به اینکه ما به تنهایی نمی توانیم بازار را کنترل کنیم، افزود: از چند جلسه قبل بحث میوه شب عید مطرح شده اما کاری صورت نگرفته و داریم فرصت را از دست می دهیم لذا باید همه دستگاه ها پای مصوبات باشند.

حسینی نژاد در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: در سطح بازار ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش قیمت صورت گرفته که نباید به مردم اجحاف کرد.

وی افزود: در شش روز گذشته همکاران ما در صمت و اصناف قریب به ۶۰۰۰ هزار بازرسی را از بازار انجام داده اند./ ایسنا

بیشتر بخوانید:

لوازم خانگی خارجی گران شد/قیمت داخلی ها ثابت است

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
پربازدیدها