رونمایی از ۲۰ کتاب فاخر نشر شاهد در موزه شهدا

فرهنگی /
شناسه خبر: 520209

موزه مرکزی شهدا از ساعتی پیش میزبان آیین رونمایی از بیست عنوان کتاب تازه نشر شاهد با حضور جمعی از مدیران فرهنگی و سیاسی‌ و اصحاب رسانه است.

به گزارش نوید شاهد ۲۰ عنوان کتاب فاخر حوزه ایثار و شهادت نشر شاهد با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران، دکتر مریم بروجردی ریس سازمان اسناد و کتابخانه ملی، دکتر رحیم نریمانی مدیر کل اسناد و انتشارات بنیاد،  سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه، فریده اولادقباد نماینده‌مجلس شورای اسلامی، دکتر محسن پرویز و دکتر  مختار‌پور و جمعی از نویسندگان و اصحاب رسانه برگزار شد.

معاون فرهنگی بنیاد در ابتدای این مراسم در سخنانی با تاکید بر ضرورت ترویج  فرهنگ ایثار و شهادت در حوزه نشر مکتوب گفت: با رویکرد گردآوری آثار و اسناد  شهیدان ۱۷۶۰ کتاب از سوی بنیاد شهید در ژانر‌‌ کتب مرجع و وصایا و خاطرات شهدا منتشر شده که به عنوان شاخصه ها و مراجع ایثار و شهادت هستند.

حجت الاسلام و المسلمین کاویانی افزود: در این سالها ۵۰۰۰ کتاب با مشارکت بنیاد منتشر شده و ۵۰ عنوان به زبان های خارجی توسط نشر شاهد عرضه شده است.

معاون فرهنگی بنیاد در ادامه ‌بر عرصه دیپلماسی ایثار و محتوای بشر فهم و استفاده از ابزار فاخر فرهنگی و ضرورت حمایت از آثار حوزه ایثار و شهادت تاکید کرد.

در ادامه مراسم ، فریده اولاد قباد با تجلیل از نویسندگان‌ حوزه ایثار و شهادت از آنان به عنوان سربازان جنگ نرم یاد کرد و گفت: نشر شاهد بنیاد شهید آثار مرجع و فاخری ارایه می دهد و می تواند در تولید محتوا‌ی کتب آموزشی به کمک وزارت آموزش و پرورش بیاید و این آثار فاخر و فرهنگی وارد سیستم آموزشی کشور شود.

این‌ نماینده ایثارگر مجلس در پایان گفت:  فرزندان ما باید شهدا را بشناسند، بنیاد شهید در زمینه آشنایی دانش آموزان سهم بی بدیلی دارد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.