دادستان عمومی و انقلاب روانسر:

وضعیت تصادفات در جاده‌های روانسر بسیار نگران‌کننده است

استانها /
شناسه خبر: 519964

دادستان عمومی و انقلاب روانسر گفت: وضعیت تصادفات در جاده‌های این شهرستان بسیار نگران‌کننده است و براساس پرونده‌های ورودی به دادگستری، سوانح رانندگی دومین جرم ارتکابی در روانسر است.

نوید صحرایی روز شنبه در جلسه شورای ترافیک شهرستان روانسر افزود: در سال ۹۷ تعداد ۵۲۰ پرونده مربوط به تصادفات در محاکم قضایی این شهرستان تشکیل شده که ۳۴ مورد آن فوتی بوده است.

وی اظهارداشت: از ابتدای سالجاری نیز تاکنون ۳۶۵ فقره پرونده تصادف در شعب دادگستری شهرستان روانسر تشکیل شده که ۲۵ مورد آن مربوط به تصادفات فوتی بوده است.

دادستان روانسر با بیان اینکه رانندگی بدون گواهینامه پنجمین جرم ارتکابی در این شهرستان است، ادامه داد: براساس ارزیابی های صورت گرفته علت عمده تصادفات در این شهرستان تخطی از سرعت مطمئنه و توجه نکردن به موارد ترافیکی و راهنمایی و رانندگی است.

صحرایی اضافه کرد: بخش عمده ای از توان دستگاه قضایی شهرستان روانسر برای رسیدگی به پرونده های تصادفات صرف می شود و اجرای طرح های ترافیکی باید کارشناسی شده و در راستای کاهش تصادفات و رضایتمندی مردم باشد.

وی با تاکید بر اینکه دادستانی با سهل انگاری ها در مسائل ترافیکی برخورد جدی خواهد کرد، گفت: نباید با کارهای غیرکارشناسی مردم را مجبور کنیم برخلاف ضوابط و آئین نامه ها رفتار کنند.

شهرستان روانسر با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد./ ایرنا

بیشتر بخوانید:

بررسی سهم آموزشگاه های رانندگی در وقوع تصادفات رانندگی 

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.