حسین علیمرادی، خیر مدرسه ساز درگذشت

اجتماعی /
شناسه خبر: 519905

حسین علیمرادی فعال آموزشی سیستان و بلوچستان و مدیر عامل مؤسسه دانشجویی «دست یاری به دشتیاری» دیروز صبح بر اثر تصادف در جاده چابهار دشتیاری در گذشت.

 به‌گزارش «ایران»، یکی از اهداف بزرگ علیمرادی توسعه و عدالت آموزشی در سیستان و بلوچستان بود.

حسین علیمرادی با تأسیس سمن دانشجویی دست یاری به دشتیاری قصد داشت با کمک خیرین 340 مدرسه برای 30 هزار دانش‌آموز  منطقه بسازد اما دیروز در بین راه ساختن و توسعه فضای آموزشی برای دانش‌آموزان منطقه سیستان و بلوچستان، یک تصادف او را از مردم دشتیاری گرفت.

علیمرادی در سال 93 با منطقه دشتیاری در صد کیلومتری چابهار آشنا شد این منطقه یکی از محروم‌ترین و بزرگ‌ترین مناطق آموزشی ایران محسوب می‌شود. او از همان سال، شروع به فعالیت در این منطقه کرد.

حسین علیمرادی که بود؟


حسین علیمرادی در مصاحبه‌ای با خبرگزاری دانشجو درباره اهدافش برای عدالت آموزشی در منطقه سیستان و بلوچستان این چنین گفته بود: منطقه دشتیاری ۳۰ هزار دانش‌آموز، ۱۵۰ هزار نفر جمعیت و ۳۲۰ کد مدرسه دارد که از این ۳۲۰ کد مدرسه حدود ۱۷۰ مدرسه فعال و در حال آموزش هستند و بقیه مدارس به‌دلیل بافت فرسوده و مشکلات دیگر قابل استفاده نیستند به‌همین دلیل دشتیاری بزرگ‌ترین و محروم‌ترین منطقه آموزشی ایران است.

او همچنین گفته بود: ما در سازمان نوسازی مدارس آمار جالبی داریم که طبق آن ما در ایران ۴۰ میلیون متر مربع فضای آموزشی کم داریم اگر هر آدمی از ۸۰ میلیون نفر نیم متر کمک کند و نفری ۴۰۰ هزار تومان پرداخت کند مشکل فضای آموزشی کشور ما حل می‌شود.

نظرات

نظرات | 0 نظر

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.