اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
فرمانده نیروی دریایی ارتش:

ناوشکن «دنا» بهمن ماه امسال رونمایی می‌شود

ناوشکن «دنا» بهمن ماه امسال رونمایی می‌شود

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به رونمایی ناوشکن دنا در بهمن ماه گفت: با ساخت ناوهای توپ‌دار، ناوهای موشک‌انداز و ساخت ناوشکن‌های کلاس موج مانند ناوشکن جماران، دماوند و سهند به عرصه رزم دریایی وارد شدیم.

امیر دریادار «حسین خانزادی» در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران، با گرامیداشت هفتم آذرماه روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، افزود: نیروی دریایی در مسیر حرکت چهل ساله گام اول انقلاب، افتخاراتی آفرید که متضمن امنیت و تحقق آرمان های انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: برای تامین امنیت اقتصاد کشور در شمال اقیانوس هند، خلیج عدن و دریای سرخ و همه آبهای آزاد جهان، با دزدی دریایی و تروریسم دریایی جنگیدیم و امنیت ناوگان تجاری جمهوری اسلامی ایران در دریا برقرار شد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: تجهیزات بومی اقتدار آفرین مانند موشک هایی که از عرشه زیردریایی ها در اعماق آب ها به سمت دشمن قابل پرتاب هستند، در کشور ساخته شد.

خانزایی گفت: همه تجهیزات نیروی دریایی جمهوری اسلامی دشمن را وادار به دیرایستایی از مرزهای جمهوری اسلامی ایران کرد به نحوی که اکنون ناوگان و ابزارهای چشم پرکن مادی دشمن بیش از ۳۰۰ مایل دریایی معادل ۷۰۰ کیلومتر از مرزهای ایران دور ایستاده اند.

وی یادآور شد: در شرایطی که همه استکبار جهانی با تحمیل جنگ هشت ساله تلاش می کردند نهال انقلاب را از پای درآورند، تکاوران نیروی دریایی در آغازین روز حمله سراسری دشمن بعثی به مرزهای ایران اسلامی، حماسه دفاع ۳۴ روزه را آفریدند.

وی اضافه کرد: استکبار جهانی که بعثی ها را به نیابت از خود در جبهه های تهاجم به ایران اسلامی قرار داده بود، تصور می کرد یک روزه می توانند خوزستان را از ایران جدا کنند و ظرف مدت یک هفته جشن پیروزی در تهران برپا کنند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: این دفاع جانانه همه تلاش های استکبار جهانی را نقش بر آب کرد و همزمان نیروی دریایی در دریا  در شصت و هفتمین روز از دفاع مقدس، سیلی و ضربه محکمی را به دشمن بعثی و همه ایادی استکبار که از او حمایت می کردند، وارد کرد.

خانزادی گفت: نیروی دریایی، دشمن را در دریا به طور کامل متوقف کرد و سامانه ها و پایانه های نفتی او را از حیز انتفاع انداخت و تا پایان هشت سال دفاع مقدس سیطره خود را بر دریا اعمال کرد.

وی افزود: عملیات اسکورت کاروان در شرایطی اتفاق افتاد که دشمن تلاش می کرد کشتی های تجاری و نفت کش ایران را که وابسته به صادرات نفت و واردات کالا بود، از طریق هوا و زمین مورد اصابت قرار دهد اما نیروی دریایی در آن دوران ۱۰ هزار کشتی تجاری و نفت کش را اسکورت کرد و باعث شد اقتصاد کشور و دفاع پایدار بماند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: با وجود تحریم هایی که از همان دوران آغاز شد و به دنبال تضعیف انقلاب و امنیت بود، کار عمق دهی تجهیزات نیروی دریایی آغاز شد  و همه تجهیزاتی را که از غرب خریداری کرده بودیم و آنها ما را از دست یافت به قطعات گلوگاهی محروم می کردند نه تنها عمق دهی انقلابی با اتکا به ظرفیت داخلی انجام شد بلکه توانستیم آنها را به روز کنیم.

خانزادی اظهار داشت: هویت ایران اسلامی در دریاها تثبیت شد و با وجود تجهیزاتی که برای امنیت خلیج فارس در اختیار داشتیم، پا به عرصه اقیانوس ها گذاشتیم و موجب شدیم تا مظهر اقتدار ملت در دریا باشیم و جلوه های اقتدار علمی و صنعتی کشور را با حضور در عرصه های اقیانوس ها به رخ استکبار جهانی کشیدیم.

وی یادآور شد: از هشت سال گذشته تاکنون ۶۴ ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به دریاها و اقیانوس های جهان اعزام شده است و اکنون هم ناوگروه شصت و چهارم نیروی دریایی در دریای سرخ در حال برقراری امنیت و اسکورت کشتی های نفتکش جمهوری اسلامی ایران است.

خانزادی اضافه کرد: با ساخت تجهیزات جدید و تداوم حضور در دریاهای آزاد و اقیانوس ها، امتدادهای عمقی جدید و بزرگ برای جمهوری اسلامی ایجاد کردیم.

وی یادآور شد: در دوران سازندگی و سالهای بعد از دفاع مقدس کار ساخت تجهیزات نیروی دریایی آغاز شد زیرا امنیت عاریه ای موضوعی نبود که بتواند امنیت نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت شریف ایران را تامین کند.

وی با بیان اینکه ساخت زیردریایی ها به عنوان پیچیده ترین فناوری های روز دنیا در دستور کار قرار دارد، گفت: کمتر از ۲۰ سال است که فرهنگ استفاده از زیردریایی در جمهوری اسلامی مهیا شده است و ما به این فناوری دست یافتیم.

خانزادی افزود: زیردریایی های کلاس غدیر را با تکیه بر دانش بومی در نیروی دریایی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ساختیم و آنها را به اژدرهای بومی که بتوانند کشتی های دشمن را هدف قرار دهند، مسلح کردیم.

وی ادامه داد: زیردریایی فاتح، زیردریایی نسل جدیدی از زیردریایی های کلاس متوسط را در سال گذشته به ناوگان نیروی دریایی افزودیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: با حضور در مناطق کمتر برخوردار و آبادسازی منطقه به عنوان پرچمدار توسعه سواحل مکرون مطرح هستیم.

خانزادی اظهار داشت: نیروی دریایی امروز پرچمدار احیای تمدن دریایی ایران اسلامی است و در آینده نزدیک شاهد توسعه این تمدن خواهیم بود. در روزهای آینده مردم ایران شاهد خواهند بود که با وجود همه فشارها، نسل جدیدی از تجهیزات بومی ایران متکی بر ظرفیت فرزندان این مملکت به نیروی دریایی ارتش ملحق می شود.

وی اضافه کرد: ناوشکن دنا، ناومین‌شکار صبا، پهپاد دور پرواز و استراتژیک سیمرغ و پهپاد دریاپایه که بدون نیاز به کاربر، قابلیت انتقال اطلاعات از عرشه یگان های شناور نیروهای سطحی را دارد تا اطلاعات دشمن را در مسافت های دور رصد و به ناوگان نیروی دریایی بدهد، به زودی به ناوگان نیروی دریایی افزوده می شود.

 

دوره نمایش های دروغین و پرسه زدن های نمایشی به پایان رسیده است

وی با تاکید بر اینکه دریاهای ما امن است، گفت: حضور ایادی استکبار، آمریکا، انگلیس و رژیم منحوس اشغالگر قدس نمی‌تواند این امنیت را خدشه‌دار کند. آن‌ها را از این منطقه بیرون خواهیم ریخت و تاکید می کنیم ، دوره نمایش های دروغین و پرسه زدن های نمایشی به پایان رسیده است. جانشان و این حلب پاره ها و ابزارهای چشم پرکن مادی که فقط ترسوها را می ترساند، بردارند و منطقه ما را ترک کنند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: امنیت ما برخلاف بسیاری از کشورهای منطقه و جهان عاریه‌ای نیست زیرا متکی به ظرفیت‌ ها و توانایی های داخلی کشور است و با همه تحریم‌های ظالمانه ای که دشمن در طول ۴۰ سال گذشته به ایران و به ویژه نیروهای مسلح وارد کرده است، بشارت می دهیم، همه تجهیزات نیروی دریایی در عرصه های شناورهای سطحی و زیرسطحی، انواع ناوشکن ها و زیردریایی ها  و تسلیحات منصوب برآنها را خودمان می سازیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز فرزندان این مملکت که در نیروی دریایی مشغول به کار هستند، به دست پرصلابت کارکنان مراکز نیروی دریایی تربیت می‌شوند و حضور در دریاهای آزاد را  این نیروهای ولایت محور، بصیر، دانشمند و شجاع حضور در دریاهای آزاد را تداوم بخشیده اند.

خانزادی با اشاره به حرکت نیروی دریایی در مسیر گام دوم انقلاب و تبدیل نیروی دریایی سنتی به نیروی دریایی راهبردی خاطرنشان کرد: به جوانان انقلابی اعتماد داریم وآنان را به عرصه آوردیم به نحوی که همه نیروی دریایی از نسل انقلاب، جوان و با بصیرت است هستند و از حضور جوانان انقلابی در عرصه های نیروی دریایی راهبردی استقبال می‌کنیم.

امروز ملت‌های دنیا بیدارند و زیر چتر ائتلاف‌های استکباری و نمایشی آنان نمی‌روند. شوکت و عظمت دروغین استکبار با دشمنی که با انقلاب و ملت ایران کرد، به سرعت در حال فروریختن است.

دنیا دید که چگونه پوزه ائتلاف نمایشی‌شان به خاک مالیده شد. امروز آنها ناچارند که خیزش تمدنی ایرانی به سوی دریا و اقیانوس‌های جهان را نظاره کنند. عرصه های اقتدار آفرینی که در گام دوم انقلاب با سرعت زیاد به سمت آنها خواهیم شتافت.

وی با بیان اینکه ساخت و الحاق تجهیزات جدید در دستور کار قرار دارد، گفت: بیمارستان‌های بندرعباس و کنارک در مناطق محروم کشور تا پایان امسال به بهره برداری می رسد./ ایرنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
پربازدیدها