افزایش ۴۰ درصدی بازرسی در بازارها

استانها /
شناسه خبر: 519723

معاون وزیر صنعت و مدیرعامل سارمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت: در یازده روز اخیر و پس از اصلاح قیمت بنزین بازرسی در سطح بازار کشور ۴۰ درصد افزایش داشته است.

عباس تابش شامگاه پنجشنبه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که با حضور وزیر صنعت ، معدن تجارت در مرکز استان مازندران برگزار شد، گفت: آنچه در روزهای اخیر شاهد آن بودیم پیش قدمی همه نهاد ها و کسبه و تولیدکنندگان برای مدیریت بازار و جلوگیری از ایجاد تنش در بازا رکشور است .

وی با اشاره به اینکه مدیریت و کنترل بازار بدون حضور خود اصناف امکان پذیر نبود، افزود: همراهی بخش خصوصی با دولت قابل دفاع است و نتیجه آن ثبات در بازار است.

مدیرعامل سازمان حمایت از مصرف کنندگان کنترل و تنظیم بازار استان مازندران را الگویی برای دیگر نقاط کشور عنوان کردو افزود: بنا بر آمار بازرسی محیط کسب و کار استان مازندران در یازده روز اخیر بیش از ۱۲۰ درصد افزایش داشت.

تابش شرایط بازار مازندران را بسیار خوشحال کننده عنوان کرد و افزود: این مسئله نتیجه ورود به موقع استاندار و شناخت مناسب ایشان از شرایط استان و همچنین دستورات به موثع و قاتع در تنظیم بازار بود.

وی ادامه داد: در این مدت استاندار مازندران چهار دستورالعمل به دستتگاه های زیر مجموعه و نظارتی ابلاغ کرد که تاثیر مثبتی برای ثبات در شرایط بازار داشت.

مدیرعامل سازمان حمایت از مصرف کنندگان گفت: دستورالعمل استاندار مازندران شامل تشکیل قرار گاه نظارت بر بازار با همکاری در استان ، همکاری شهرداری ها برای کنترل قیمت در بازار، تامین نیروی مورد نیاز برای بازرسی بازار ، تامین خودرو به اندارزه لازم جهت گشت زنی بود که لازم است در تمامی استانها شکل بگیرد .

تابش همراهی و همکاری مردم مازندران در مدیریت بازار استان را بسیار ستودنی توصیف کرد و گفت: گزارش‌های مردمی استان در یازده روز گذشته نسبت به مدت مشابه قبل بیش از ۴۰۰ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه تا کنون دستورات استاندار مازندران در مدیریت و کنترل بازار بسیار کارساز بوده است، خواستار ادامه این روند شد./ ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.