یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: با استیضاح وزرا دولت به‌ صورت کلی کارایی خود را از دست می‌دهد و کشور و مردم دچار خسران می‌شوند.

اعتمادآنلاین نوشت: پروانه مافی، نماینده تهران و عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، به عامل طرح استیضاح سه تن از وزرای کابینه اشاره کرد و گفت: «مجلس از اینکه در ریز جریانات افزایش قیمت بنزین قرار نگرفت مکدر شد. البته ما در جریان کلیات افزایش نرخ بنزین بودیم و قبل از گرانی بنزین آقای لاریجانی به‌ صورت کلی به افزایش قیمت بنزین اشاره کردند، ولی در مورد زمان افزایش قیمت و میزان افزایش قیمت صحبتی با نمایندگان مجلس نشد.»

او ادامه داد: «بخشی از استیضاح‌ها به دلیل بی‌اطلاعی نمایندگان از افزایش نرخ بنزین بود و نمایندگان می‌خواهند از ابزارهای نظارتی‌شان استفاده کنند. علت افزایش استیضاح وزرا، دلخوری نمایندگان مجلس از بی‌اطلاعی نسبت به افزایش نرخ بنزین است.»

مافی خاطرنشان کرد: «با استیضاح وزرا دولت به‌ صورت کلی کارایی‌اش را از دست می‌دهد و کشور و مردم دچار خسران می‌شوند. از این رو هیچ‌کدام از استیضاح‌ها را امضا نکردم، هرچند با یک یا ۲ مورد از استیضاح‌ها موافق بودم. اگر شرایط کنونی حاکم نبود، استیضاح دو وزیر را امضا می‌کردم اما در حال حاضر شرایط را مناسب نمی‌دانم.»

به گفته این نماینده مجلس نباید به خاطر دلخوری پیش‌آمده منافع مردم و منافع ملی دچار صدمه شود.

او تاکید کرد: «برخی از نمایندگان به دنبال اسقاط دولت هستند و می‌خواهند دولت بار دیگر از مجلس برای کابینه رأی اعتماد بگیرد. به همین سبب من استیضاح وزرا را مناسب حال مردم نمی‌بینم. حتی اگر دولت در برخی از زمینه‌ها درست عمل‌ نکرده باشد، مجازات دولت در این شرایط مجازات مردم است.»

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس در پایان گفت: «برهم‌ریختگی و آشوبی که با استیضاح وزرا و از حد نصاب افتادن کابینه اتفاق می‌افتد، قطعاً در شرایط سخت فعلی اشتباه است. در شرایط کنونی کشور به‌ شدت دچار مشکلات مختلف خصوصاً مالی است. همچنین از بعد از سیاست‌های خارجی شاهد مشکلاتی هستیم و به دلیل پیام‌هایی که ترامپ برای مردم می‌فرستد و مشکلاتی که مخالفان خارج از کشور برای ما رقم می‌زنند، شرایط کنونی برای این نوع برخورد نمایندگان مهیا نیست.»

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.