رئیس مدیریت و برنامه ریزی بوشهر مطرح کرد

استان بوشهر در صادرات ۶.۹ میلیارد دلاری نفت و گاز سهیم است

استانها /
شناسه خبر: 519647

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر اظهار کرد: استان بوشهر در مجموع سهم ۸.۶۸ درصدی در تولید نفت کشور و ۷۳.۱۸ درصدی در تولید گاز کشور داشته و در کسب درآمد ۶.۹ میلیارد دلاری کشور از صادرات نفت و گاز سهیم است.

علی درویشی در نشست شورای برنامه ریزی استان بوشهر با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه با ارائه گزارشی از وضعیت استان گفت: بوشهر در مجموع دارای مساحت ۲۲ هزار کیلومتر و براساس آخرین سرشماری جمعیت یک‌ میلیون و ۲۳۰ هزار نفری است. آخرین نرخ بیکاری احصا شده در بوشهر ۱۰.۴ است.

وی با اشاره به نقش کلیدی و غیرقابل انکار استان بوشهر در اقتصاد کشور افزود: استان بوشهر در مجموع سهم ۸.۶۸ درصدی در تولید نفت کشور و ۷۳.۱۸ گاز کشور نقش آفرینی می کند و در کسب درآمد ۶.۹ میلیارد دلاری کشور از صادرات نفت و گاز سهیم است.

این مسئول تصریح کرد: خوشبختانه استان بوشهر در تمامی بخش ها پروژه های شاخصی داشته است، در هیچ دوره ای سابقه نداشته که ۷ پروژه سدسازی فعال همزمان با هم‌ مشغول به کار باشند و همچنین پروژه راه آهن که با تخصیص کامل اعتبار در حال کار است و در حوزه راه نیز دارای ۱۳۶ کیلومتر بزرگراه هستیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر با اشاره به نقش مهم صنعت گردشگری در رشد اقتصاد یادآور شد: در راستای تقویت حوزه بومگردی سعی کرده ایم به رونق این بخش که نتیجه آن توسعه گردشگری است کمک نماییم./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.