اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹

توییت سفیر رژیم صهیونیستی در حمایت از کشتار مسلمانان روهینگیا؛ توییتی که حذف شد

توییت سفیر رژیم صهیونیستی در حمایت از کشتار مسلمانان روهینگیا؛ توییتی که حذف شد

سفیر رژیم صهیونیستی ضمن اعلام حمایت از مقامات میانمار برای آنها در مناقشات دیوان بین‌المللی عدالت در خصوص اقامه دعوی گامبیا علیه این کشور به دلیل سرکوب اقلیت مسلمانان روهینگیا آرزوی موفقیت کرد.

به نوشته روزنامه عبری زبان هاآرتص، این مضمون توییتی است که رونین گیلؤور، سفیر رژیم صهیونیستی در نایپیداو منتشر کرده که از سوی وزارت خارجه این رژیم حذف شده است.

وی دو توییت در حساب کاربری خود در توییتر منتشر کرده که نشان‌دهنده موضعی حمایتی از سرکوب مسلمانان روهینگیا توسط میانمار است.

گیلؤور در این توییت که همراه به تصویری از او با نمایندگان میانمار در پارلمان این کشور بود به نوعی بر موضع حمایتی این رژیم از متهمان به کشتار جمعی تاکید کرده است.

وی گفت: ما حمایت خود را از حکمی خوب (از سوی دادگاه) اعلام می‌کنیم و امیدواریم مقامات میانمار موفق شوند.

سفیر رژیم صهیونیستی افزود، در نشستی با نمایندگان پارلمان اقامه دعوی علیه این کشور در دیوان بین‌المللی عدالت را بررسی و برای آنها آروزی موفقیت کردیم.

هاآرتص درخواستی را به وزارت خارجه این رژیم درباره توییت منتشر شده سفیر ارسال کرد که منجر شد وزارت خارجه بدون هیچ اظهار نظری این دو توییت را حذف کند.

گامبیا به نیابت از سازمان همکاری اسلامی در ۱۱ نوامبر جاری شکایتی را علیه میانمار به دیوان بین‌المللی عدالت، بازوی قضایی سازمان ملل ارائه کرد و خواستار اتخاذ تدابیر فوری برای توقف کشتار در میانمار علیه مسلمانان روهینگیا شد.

طبق اظهارات منابع محلی و بین‌المللی و طبق گزارش سازمان ملل، جنایت‌های مستمر در میانمار منجر به کشته شدن هزاران روهینگیایی و راه افتادن موج آوارگی حدود یک میلیون تن به سمت بنگلادش شده است.

دولت میانمار روهینگیایی‌ها را مهاجران غیرقانونی از بنگلادش می‌داند در عین حال سازمان ملل آنها را اقلیتی که بیشترین ظلم در حق آنها روا شده، توصیف می‌کند./ایسنا

کپی