رئیس جمهوری چین با اشاره به اینکه مساله فلسطین در مرکز مسایل خاورمیانه است، تاکید کرد: به نفع جامعه جهانی است که راه‌حلی عادلانه و جامع برای مساله فلسطین بیابد.

به نوشته روزنامه الیوم السابع چاپ مصر، شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین در پیام تبریکی به مناسبت روز جهانی همبستگی با فلسطینی‌ها گفت: مساله فلسطین در مرکز مسائل خاورمیانه است.

رئیس جمهوری چین اظهار کرد: به نفع جامعه جهانی است که راه‌حلی عادلانه و جامع برای مساله فلسطین بیابد و به فلسطین و اسرائیل برای برقراری زندگی مسالمت‌آمیز و توسعه مشترک کمک کند.

شی در ادامه گفت: جامعه جهانی باید از شفافیت و عدالت حمایت کند و به قطعنامه‌های سازمان ملل در این رابطه و نیز اصل "زمین در مقابل صلح" و راه‌حل تشکیل دو کشوری جهت ایجاد فضایی که به ازسرگیری مذاکرات صلح میان دو طرف منجر شود، پایبند باشد.

وی همچنین تاکید کرد: چین به عنوان دوست و شریک و برادر خوب فلسطینی‌ها حامی همیشگی مذاکرات صلح میان فلسطین و اسرائیل است.

شی افزود: چین از مساله عادلانه فلسطینی‌ها برای بازگرداندن حقوق ملی و قانونی‌شان و نیز از فلسطین برای تشکیل یک دولت مستقل و با حاکمیت کامل بر اساس مرزهای ۱۹۶۷ و پایتختی قدس شرقی حمایت می‌کند.

رئیس جمهوری چین در پایان نیز گفت: چین برای همکاری با جامعه جهانی جهت پیشبرد مذاکرات صلح فلسطین-اسرائیل و تلاش برای برقراری صلحی پایدار، عادلانه و جامع در خاورمیانه آماده است./ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.