بیش از ۳۱ تن زعفران در قالب طرح خرید حمایتی توسط شبکه تعاون روستایی خراسان رضوی از کشاورزان خریداری شد.

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی روز پنجشنبه گفت: خرید حمایتی زعفران در این استان با استقبال کشاورزان روبرو شده و موجب تعادل قیمت این محصول در بازار شده است.

مهدی ناصری مقدم افزود: خرید حمایتی زعفران که از ۱۰ آبان ماه در این استان آغاز شد طبق ابلاغیه سازمان مرکزی تا پایان آذر ماه ادامه دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۸ مرکز خرید حمایتی زعفران در شهرستان‌های خراسان رضوی فعال هستند و خرید محصول از کشاورزان را انجام می‌دهند.

وی گفت: خرید حمایتی محصول زعفران با چهار عنوان نگین، شبه‌ نگین، پوشال درجه یک و پوشال معمولی سطح‌ بندی شده و پس از آزمایش صورت می‌گیرد و  بر این اساس هر کیلو گرم نگین زعفران به قیمت ۱۰۵ میلیون ریال، شبه‌ نگین به قیمت ۹۵ میلیون ریال، پوشال درجه یک به قیمت ۹۰ میلیون ریال و پوشال معمولی زعفران به قیمت ۸۲ میلیون ریال از کشاورزان خریداری می‌شود.

سطح زیرکشت زعفران در خراسان رضوی طی سال گذشته ۸۷ هزار و ۷۵۰ هکتار بود که از این سطح ۲۹۸ تن محصول برداشت شد. امسال نیز ۹۰ هزار هکتار از مزارع خراسان رضوی به کشت زعفران اختصاص یافت که میزان برداشت آن وابسته به شرایط آب و هوایی است.

۱۲۹ هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی خراسان رضوی در حوزه تولید زعفران فعالیت دارند./ ایرنا

بیشتر بخوانید:

سورتینگ زعفران راهی برای برندسازی طلای سرخ ایران 

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.