مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: ۴۴۲ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی برای اجرای ۲۱۴ طرح به تعاونی های این استان پرداخت شده است.

شکراله شیرخانی روز پنجشنبه اظهار داشت: در نشست هم اندیشی اعضای اتاق تعاون و تعاونگران با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مقرر شد ۲۰ درصد سهم تسهیلات روستایی و عشایری به بخش تعاون تخصیص داده شود که بر این اساس ۲۱ درصد از کل مبلغ پرداختی تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در این استان به تعاونی ها پرداخت شده است.

وی افزود: سه هزار و ۳۹۷ تعاونی در استان وجود دارد که از این تعداد یک هزار و ۹۷۸ شرکت تعاونی فعال است.

شیرخانی یادآور شد: ۶۷ درصد تعاونی ها در بخش تولیدی، ۲۵ درصد در بخش خدمات و  ۴.۷ درصد در بخش مسکن و مابقی در بخش صنعت فعالیت دارند.

وی اضافه کرد: تعداد اعضای تعاونی های استان ۱۲۴ هزار و ۶۱۹ نفر است که سهم زنان از جمعیت تعاونی استان ۳۱ درصد و سهم مردان ۶۹ درصد است.

شیرخانی گفت: تسهیلات اشتغال پایدار روستایی با اعتبار ۲ هزار و ۸۳ میلیارد ریال به سه هزار و ۶۹۲ طرح و اشتغال پنج هزار و ۹۹۲ نفر در استان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد تسهیلات اشتغال استان جذب شده است، ابراز امیدواری کرد: تعاونی ها با تداوم فعالیت های خود بتوانند روز به روز به جایگاه واقعی دست یابند./ ایرنا

بیشتر بخوانید:

 

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.