چه استان هایی امروز بارانی می شود؟

اجتماعی /
شناسه خبر: 519546

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور از اواخر امروز (۷ آذرماه) و طی روز دوشنبه (۱۱ آذرماه) خبرداد.

صادق ضیاییان  اظهار کرد: با توجه به آخرین نقشه‌های پیشیابی هواشناسی امروز (۷ آذرماه) برای مناطقی از شمال غرب و غرب بارش باران در بعضی ساعات همراه با رعد و برق و وزش باد و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف و برای ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی در استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران رگبار باران و در ارتفاعات بارش برف و در برخی مناطق جنوب غرب کشور رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.
 
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه از اواخر وقت امروز (۷ آذرماه) به تدریج از شدت آلودگی هوا در تهران، کرج، اراک، قم و اصفهان کاسته می‌شود، تصریح کرد: فردا (۸ آذرماه) در برخی مناطق شمال غرب و غرب بارش باران و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف و در جنوب و جزایر شمال خلیج فارس بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.
 
ضیاییان ادامه داد: طی روزهای شنبه و یکشنبه (۹ و ۱۰ آذرماه) در بیشتر نقاط کشور جوی آرام حاکم خواهد بود و مجددا از اواخر وقت یکشنبه و طی روز دوشنبه (۱۰ و ۱۱ آذرماه) با ورود سامانه بارشی جدید از غرب کشور ابتدا غرب و جنوب غرب و به تدریج برخی مناطق شمال غرب و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و غربی را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.
 
به گفته وی طی روز دوشنبه با نفوذ جریانات سرد شمالی روی دریای خزر برای استان‌های گیلان، مازندران و گلستان بارش باران و در ارتفاعات بارش برف همراه با کاهش محسوس دما حدود پنج تا هفت درجه پیش بینی می‌شود.
 
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: از امروز تا یکشنبه (۷ تا ۱۰ آذرماه) برای اغلب مناطق کشور شاهد روند تدریجی افزایش دما خواهیم بود.
 
ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز اینده گفت: آسمان تهران فردا (۸ آذرماه) کمی ابری تا نیمه ابری، همراه با غبار محلی با حداقل دمای ۶ درجه و حداکثر درجه ۱۲ درجه سانتی‌گراد و طی روز شنبه (۹ آذرماه) نیز کمی ابری تا نیمه ابری، همراه با غبار محلی و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.
 
بیشتر بخوانید:
/ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.