اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹

تحلیل نشنال اینترست ؛ موشک‌های ایرانی راحت ناوهای آمریکایی را غرق می‌کنند

تحلیل نشنال اینترست ؛ موشک‌های ایرانی راحت ناوهای آمریکایی را غرق می‌کنند

نشنال اینترست در گزارشی به بررسی قدرت موشک‌های ایرانی پرداخت.

 نشنال اینترست نوشت، در چهار دهه گذشته احتمال درگیری نظامی میان ایران و آمریکا همواره وجود داشته است اما در سال‌های اخیر قدرت نظامی ایران افزایش یافته است.

ایران طی چهل سال گذشته منابع قابل توجهی را در نیروهای موشکی بالستیک خود سرمایه‌گذاری کرده است همان کاری که چین و کره شمالی انجام دادند، ایران یک سایت موشک‌های بالستیک بزرگ و متنوع دارد. با اطمینان می‌توان با اطمینان از توانمندی‌های ایران یاد کرد مانند موشک‌های فاتح مبین. ایران با چنین موشک‌هایی می‌تواند تهدیدی برای ناوهای آمریکایی باشد.

ایران موشک‌های متعدد دوربردی دارد که می‌تواند تهدیدی برای آمریکا باشد. این موشک‌ها می‌تواند خطر جدی برای آمریکا و ناوهای آمریکایی باشد. از سوی دیگر تجهیزات ایرانی و سپاه پاسداران و همچنین متخصصان ایرانی می‌توانند ناوهای آمریکایی را به راحتی ردیابی کنند. ایران به تولید موشک‌های با سرعت بالا و دوربرد ادامه خواهد داد و تعداد این موشک‌ها را بالا می‌برد.

این موشک‌ها تنها موردی هستند که می‌توانند ناوهای آمریکایی را در خطر قرار دهند. حتی می‌توانند به راحتی امکان این که این ناوها با خطر غرق شدن مواجه شوند را ایجاد کنند. بنابراین بعید نیست روزی برسد که پنتاگون محتاطانه‌تر برای استفاده از دریای عمان عمل کند. اما هنوز چنین روزی نرسیده است./ ایلنا

کپی