اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹

غوغای GSM؛ امضای مسی پای توپ طلا+ تصاویر

غوغای GSM؛ امضای مسی پای توپ طلا+ تصاویر

بارسلونا در شبی که لیونل مسی مهار نشدنی بود و مثلث GSM نیز موفق به گلزنی شد، توانست از بروسیا دورتموند یک تیم مغلوب بسازد.

بارسا شب گذشته در نوکمپ میزبانی از بروسیا دورتموند را برعهده داشت و در صورت پیروزی صعودش به عنوان تیم اول را قطعی می کرد.

این بازی شماره 700 مسی با پیراهن بارسلونا نیز بود و به همین دلیل فوق ستاره آرژانتینی از انگیزه های فراوانی برخوردار بود. 

مسی که در 7 بازی گذشته بارسا موفق به زدن شش گل شده بود، امید اول آبی اناری ها محسوب می شد و به بهترین شکل ممکن توانست رهبر تیمش درون زمین باشد.

مسی دقیقه 29 بازی پایه گذار گل اول بارسا شد. او سوارز را با پاس عالی خود در مصاف تک به تک با گلر دورتموند قرار داد تا به این شکل اولین گل بلوگرانا به ثبت برسد.

4 دقیقه بعد نوبت به خود مسی رسید تا گلزنی کند. این بار سوارز پاس گل داد و مسی از کنج محوطه جریمه با یک شوت پای چپ دقیق توانست توپ را به زاویه مخالف فرستاده و بارسا را 2-0 پیش بیندازد.

او که در بازی های 100، 200، 300، 400 و 600 خود گلزنی نکرده بود همانند بازی شماره 500 خود(گلزنی برابر بتیس) توانست نام خود را در فهرست گلزنان ثبت کند. به این ترتیب او حالا دروازه 34 تیم مختلف را در لیگ قهرمانان گشوده است و از رکورد رونالدو و رائول عبور کرد.

این گل شماره 613 او با پیراهن بارسا نیز بود و در لیگ قهرمانان نیز اکنون 114 گله است.

در نیمه دوم بارسا کمی عقب نشست اما به تدریج همه چیز به سود این تیم تغییر کرد و با هنرنمایی مسی یک بار دیگر به گل رسید.

دقیقه 67 بازی بود که مسی در میانه زمین پا به توپ شد و با پاس عالی خود گریزمان را در محوطه جریمه صاحب شانس گلزنی کرد تا او با پای چپ بارسا را به سومین گل برساند.  این سی و دومین پاس گل مسی در لیگ قهرمانان بود. مسی حالا یازده پاس گل با رکورد لیگ قهرمانان که در اختیار رایان گیگز است فاصله دارد. تعداد پاس گل های او برای بارسا نیز به 237 رسید.

به این ترتیب و با گلزنی گریزمان، همه اضلاع مثلث GSM بارسا موفق به گلزنی در این دیدار شدند. ستاره فرانسوی پنجمین گل خود با پیراهن بارسا را به ثمر رساند و نوید روزهای بهتری را به هواداران داد؛ به خصوص که این روزها ارتباط دوستانه او با مسی نیز تقویت شده و این دو اگر اختلافاتی هم بود، آن را کنار گذاشته ان

در نهایت بارسا با برتری 3-1 بر حریف آلمانی کار صعود خود به یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان را یکسره کرد./ ورزش سه

 

 

کپی