وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

اجازه ندادیم تهیه داروهای اساسی مردم دچار وقفه شود

اجتماعی /
شناسه خبر: 519460

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه سال‌ها و روزهای بسیار سختی را به خاطر فشارها می‌گذرانیم، گفت: با وجود همه فشارها، تا به این لحظه اجازه نداده‌ایم که تهیه داروهای اساسی مردم دچار وقفه شود.

سعید نمکی در آیین افتتاح پروژه‌های بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان این مطلب اظهار کرد: امروز لیست کمبود داروهای اساسی، یک سوم روز مشابه سال گذشته بوده و تحقق آن کار آسانی نیست و همگی به مدد الهی محقق شده است.

وی گفت: از رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و همکارانی که ما را یاری کردند، سپاسگزاری ویژه داریم.

وی در ادامه با بیان اینکه تاریخ آذربایجان، تاریخ علم و معرفت، فقه و تقوا، ایثار و شجاعت و بهداشت و درمان است، گفت: سفر به این استان همواره یکی از افتخارات برای من بوده است و همیشه با تمام وجود به آذربایجان می‌آیم.

وزیر بهداشت اضافه کرد: شریف‌ترین، خالص‌ترین و عاشق‌ترین مردمان ایران زمین را در آذربایجان دیدم و احترام خاصی برای مردمان این سرزمین قائل هستم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه دشمن برای زمین گیر کردن و دچار روزمرگی کردن ما تلاش می‌کرد، اظهار کرد: امروز، هزار پروژه و بیش از ۸۱۰۰ تخت بیمارستانی به ویژه در مناطق محروم و کم‌تر برخوردار آماده بهره برداری داریم و این در تاریخ مملکت بی سابقه بوده و بیشترین افتتاح، حدود ۴۵۰۰ تخت بوده است.

وی در ادامه گفت: بنده برای کار کردن برای تهی‌دستان و فرودستان آمده‌ام. آنچه که انسان را به حرکت و تکاپو وا می‌دارد، عشق است و اگر عشق را از انسان بگیرند، انگیزه حرکت‌های بزرگ هم از بین می‌رود.

نمکی یادآور شد: عشق کار برای مردم، بسیار بلند مرتبه بوده و رضایت خدا را در پی خواهد داشت.

وی خطاب به پزشکان و پرستاران، گفت: تردید ندارم که جاودانه‌هایی که شما بر روی این خاک خلق می‌کنید، سال‌های سال باقی خواهد ماند و مردم نیازمند این خدمات را دریافت کرده و پنهان و آشکار دعاگوی شما خواهند بود.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد امیدواریم در هر بار سفر به این استان با مجموعه‌ای از کارهای جدید و آماده افتتاح روبرو شویم./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.