مردم پیامکی با عنوان حضور در اغتشاشات دریافت کردند در حالیکه در منزل خود بوده اند/ طرح دو فوریتی مجلس برای کنترل درامد حاصل از بنزین ماه آینده قانون می‌شود/ سخنگوی قوه قضاییه به زودی درباره تعداد بازداشتی ها و کشته شدگان صحبت می کند.

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: سخنگوی قوه قضاییه به زودی درباره تعداد بازداشتی ها و کشته شدگان صحبت می کند.

«الهیار ملکشاهی»، رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، در گفت و گو با برنا درباره دیدار فراکسیون ولایی با رئیس قوه قضاییه گفت: در این دیدار پیرامون موضوعات مختلفی صحبت شد. حدود چهل  نفر از نمایندگان حضور داشتند و هر چهل نفر صحبت و نظرات خود را بیان کردند. اینکه رئیس قوه قضاییه وقت گذاشت و همه نمایندگان صحبت کردند، قابل تقدیر است.

تغییر قیمت بنزین  و اغتشاشات اخیر

او ادامه داد: یکی از موضوعات مهمی که در جلسه مطرح شد، تغییر قیمت بنزین و اغتشاشات اخیر بود. نمایندگان درخصوص اصل مصوبه صحبتی نداشتند و صحبت بر نحوه اجرای این مصوبه بود. موضوع دیگر که در جلسه مورد بحث قرار گرفت، کمک قوه قضاییه به دولت برای نظارت بر بازار بود تا اثر این افزایش قیمت، تاثیری بر اقلام دیگر نداشته باشد.

ملکشاهی اظهار کرد: یکی از نمایندگان درباره واریز سود حاصل از این افزایش به حساب مردم نکاتی را مطرح و درخواست این بود، مجلس مجوزی داشته باشد تا نظارت و کنترل داشته باشد. طرح دو فوریتی مجلس برای کنترل درامد حاصل از بنزین که یک فوریتش تصویب شد تا یک ماه آینده تبدیل به قانون می شود و مجلس به شکل قانونی بر این امر نظارت می کند.

او گفت: سخنگوی قوه قضاییه به زودی درباره تعداد بازداشتی ها و کشته شدگان صحبت می کند.

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس درباره اینکه برخی مردم پیامکی با عنوان حضور در اغتشاشات دریافت کردند در حالیکه در منزل خود بوده اند، توضیح داد: مرجع پیامک باید مطمئن باشد اگر مرجع پیامک نیروی انتظامی یا دستگاه قضا بوده بروند و توضیح دهند که ما دخیل نبوده‌ایم‌. حتما توضیحات آنها پذیرفته خواهد شد اما اگر پیامک بی هویتی است، لازم به توجه نیست. خیلی از افرادی که در دادسراها احضار می شوند بعد از پاره ای توضیحات معلوم می شود که گناهی ندارند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.