اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹

بسیج نماد عشق، فداکاری و ایمان به آرمان‌های انقلاب است

بسیج نماد عشق، فداکاری و ایمان به آرمان‌های انقلاب است

مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: بسیج به معنای واقعی کلمه نماد عشق، فداکاری، جانبازی و ایمان راسخ به آرمان های انقلاب است و اکثریت ملت ایران روحیه بسیجی دارند.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش، سید ضیاء هاشمی در جمع اعضای بسیج خبرگزاری جمهوری اسلامی با یادآوری اینکه پنجم آذرماه تداعی خاطرات و احساسات ویژه ای است، گفت: در چنین روزهایی فرمان تشکیل بسیج توسط امام خمینی (ره) صادر شد و این مفهوم را با خود به دنبال داشت که نیروهای بسیجی برای تحقق اهداف انقلاب هماهنگ و پیشگام شوند تا بتوان گام های بزرگی برای پیشرفت کشور البته بدون اتکا به امکانات گسترده و گذراندن سلسله مراتب اداری برداشت.

وی ادامه داد: در شرایطی که کشور در اوایل انقلاب به لحاظ امنیتی و سیاسی متلاطم بود به جریانی نیاز داشت تا نیروهای انقلابی را با هم هماهنگ کند که این هدف در قالب فرمان امام راحل برای تشکیل بسیج تجلی پیدا کرد و این جریان به سرعت در مراکز آموزشی و دیگر لایه های جامعه سامان دهی شد و در جریان دفاع مقدس به اوج رسید.

مدیر عامل ایرنا اضافه کرد: در شرایطی که بسیاری از امکانات کشور اوایل پیروزی انقلاب اسلامی توسط مستشاران غربی اداره می شد و برخی افراد ایمان کافی برای انجام حرکات انقلابی را نداشتند ایجاب می کرد نیروهای انقلابی وارد عرصه شوند که البته با نشکیل بسیج این اتفاق افتاد.

هاشمی با تاکید بر اینکه افرادی که در بسیج فعالیت می کنند باید فراتر از وظایف سازمانی و با روحیه ایثار وفداکاری وارد کار شوند، یادآورشد: نمونه این حرکت خودجوش و انقلابی در حادثه سیل فروردین ماه صورت گرفت به نحوی که بسیاری از کارکنان سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی بدون دریافت حکم و ماموریت سازمانی و صرفا با روحیه بسیجی در این مناطق حاضر شدند و آثار ماندگاری خلق کردند و در برخی موارد تا مرز شهادت پیش رفتند.

وی اینگونه اقدامات را تجلی فرهنگ بسیجی دانست و ادامه داد: بسیج باید نماد از خودگذشتگی، فداکاری، بی توقعی، سادگی و صداقت باشد و اگر غیر از این باشد دیگر نمی توان نام آن را بسیج گذاشت.

مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: اکثریت ملت ایران بسیجی هستند اما اگر سازماندهی نیز در این میان انجام شود منجر به این خواهد شد که افراد در شرایط بحران و حتی غیر بحران به صورت سازمان یافته عمل کنند به شرط اینکه روحیه بسیجی در میان آنها حفظ شود.

هاشمی با تاکید بر اینکه بسیج جناح بندی و گروه بندی ندارد، گفت: مهم آن است که افراد بر اساس باور و اعتقادات خود از منافع کشور دفاع کرده و کار خود را به درستی انجام دهند.

وی هفته بسیج را یادآور و تجلی‌بخش فرهنگ و روحیه بسیجی دانست که باید در عمل و زبان ترویج شود و افزود: بسیج نماد اخلاص است چون اگر اخلاص باشد فداکاری معنا می یابد و رفتار بسیجی بدون عشق و فداکاری اتفاق نمی افتد و این فرهنگی است که باید در جامعه ترویج شود./ ایرنا

کپی