مدیر کل بازرسی و هماهنگی امور استان‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر از افزایش ظرفیت کمپ‌های ترک اعتیاد برای جمع‌آوری معتادان متجاهر خبر داد.

سردار منصور تقوی در مراسم تودیع و معارفه دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی گفت: یکی از مشکلاتی که در ارتباط با معتادان متجاهر وجود داشت، ظرفیت کم کمپ های ترک اعتیاد بود که با تفاهم نامه های منعقد شده با بخش هایی همچون بسیج، ناجا و ... کمپ ها به ظرفیت ۳۰ هزار نفر در استان ها رسیده است.

وی در ارتباط با برنامه های بلند مدت ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز اظهار کرد: پیشگیری از اعتیاد مهمترین برنامه بلند مدت ستاد مبارزه با مواد مخدر است و علاوه بر آن ورود برای اشتغال بهبود یافتگان از دیگر برنامه هایی است که توسط این ستاد دنبال می شود.

تقوی به مواد مخدر صنعتی نیز اشاره کرد و افزود: مبارزه با مواد مخدر صنعتی از برنامه های اساسی ما است.

وی ادامه داد: مواد مخدر اولویت نخست آسیب اجتماعی در کشور است که منشا سایر آسیب های اجتماعی است و هر شش ماه توسط سران کشوری جلساتی به منظور بررسی این موضوع برگزار می شود.

تقوی تصریح کرد: ۵۵درصد طلاق های اتفاق افتاده و ۴۵ درصد از زندانی های کشور به علت مواد مخدر و اعتیاد بوده است، بنابراین باید توجه ویژه به این موضوع شود تا اقدامات موثری صورت گیرد./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.