معاون بهزیستی:

آموزش در حوزه ایدز کمرنگ است

اجتماعی /
شناسه خبر: 519177

معاون توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه آموزش در حوزه پیشگیری و درمان ایدز در سطح جامعه کمرنگ است، گفت: اطلاع‌رسانی با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها و معتمدان محلی باید در جامعه افزایش پیدا کند.

براساس گزارش روابط عمومی بهزیستی چهارمحال و بختیاری مجید رضازاده ۵ آذرماه در کمیته sip شهرستان لردگان، اظهار کرد: در حوزه ایدز باید در سه بخش اطلاع رسانی، پیشگیری و مراقبت فعالیت انجام شود.

وی بیان کرد: در حوزه آموزش در کشور در حوزه مقابله و پیشگیری و همچنین درمان بیماری ایدز جای کار بسیار زیاد است.

معاون توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور با تاکید براینکه حمایت اجتماعی از مبتلایان برعهده دستگاه‌های اجتماعی، بهزیستی، وزارت رفاه و کمیته امداد و دستگاه‌های حمایتی است، تصریح کرد: سازمان بهزیستی به عنوان دستگاه متولی خدمات اجتماعی به آسیب‌دیدگان در ارائه خدمات مشاوره و حمایت‌های اجتماعی به این قشر فعالیت می‌کند.

وی به راه‌اندازی کارزار رسانه‌ای برای پیشگیری و ارائه اموزش و فرهنگ‌سازی در حوزه پیشگیری از ایدز در کشور تاکید کرد و گفت : باید مسئله بیماری ایدز از یک مسئله امنیتی به یک مسئله اجتماعی تبدیل شود تا بتوان در حوزه مبارزه و پیشگیری ایدز گام‌های موثر برداشت.

وی در ادامه با اشاره به مصوبه اخیر نهاد ریاست جمهوری در خصوص حمایت از مبتلایان ویروس ایدز در روستای چنار محمودی شهرستان لردگان، افزود: برقراری مستمری بیکاری مبتلایان و خرید تضمینی محصولات کشاورزی از خواسته مردم  و مبتلایان است که تصویب شده است.

رضا زاده خاطرنشان کرد: پرداخت هزینه مستقیم و غیر مستقیم این بیماری به مبتلایان از سوی وزارت بهداشت،استقرار یک مرکز درمانی و یک ون آمبولانس و حمایت روانی و مشاوره به جامعه هدف از مصوبات دیگر در راستای حمایت است./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.