مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی

صعود پرسپولیس با گل ترابی

ورزشی /
شناسه خبر: 519153

تیم فوتبال پرسپولیس در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی مقابل نفت آبادان به پیروزی رسید و به مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی صعود کرد.

 تیم پرسپولیس در ادامه مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی از ساعت 16:15 در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم نفت آبادان رفت که با نتیجه یک بر صفر به سود میزبان به پایان رسید. تک گل این دیدار را مهدی ترابی در دقیقه ۵۳ وارد دروازه صنعت نفت آبادان کرد.

تیم میهمان بازی را بهتر شروع کرد و با فرارهای مهدی مومنی چند خطر نصفه و نیمه را روی دروازه ایجاد کرد. نخستین موقعیت جدی بازی را آبادانی‌ها در دقیقه ۱۰ بازی ایجاد  کردند که ضربه سر عیسی آل‌کثیر روی کرنر ارسالی از سمت چپ به شکلی خطرناک از کنار دروازه به بیرون رفت.

پس از این موقعیت پرسپولیس توپ و میدان را در اختیار گرفت و سعی کرد و با پاسکاری‌های متوالی و تغییر مداوم جناح بازی راهی را به سوی دروازه صنعت نفت پیدا کند. در دقیقه ۲۰ پاس بیرون پا و زیبای مهدی ترابی، عبدی را در موقعیت تک به تک قرار داد که تعلل این بازیکن باعث از بین رفتن این فرصت شد.

بازی دوباره به دست شاگردان اسکوچیچ افتاد. در دقیقه ۲۳ فرار آل‌کثیر از پشت محمد انصاری و سر توپ زیبای او، فرصت مناسبی را برای این بازیکن به وجود آورد که ضربه او با واکنش بیرانوند به تیر دروازه برخورد کرد و به کرنر رفت. پس از آن برزیلی‌های آبادان باز هم فرصت گلزنی داشتند که قریشی این فصرت را از دست داد.

در ادامه تلاش دو تیم فایده نداشت و حتی فرصت تک به تک محمد نادری در دقیقه ۴۳ توسط ناصر سالاری دفع شد تا دو تیم با تساوی بدون گل به رختکن بروند.

نیمه دوم بر خلاف نیمه نخست، پرسپولیس با به بازی آوردن فرشاد احمدزاده به جای نادری بازی را هجومی‌تر آغاز کرد و بارها توسط احمدزاده و محمد انصاری حملاتی را روی دروازه مهمان انجام داد. حملات دامنه‌دار پرسپولیس نهایتا جواب داد و مهدی ترابی توانست با شوتی دیدنی از پشت محوطه جریمه دروازه ناصر سالاری را باز کند.

پس از گل پرسپولیس، نوبت صنعت نفت آبادان بود که روی دروازه بیرانوند حاضر شود و با استفاده از ضربات شروع مجدد، دروازه میزبان را تهدید کند. در دقیقه ۶۱ و روی پرتاب بلند اوت دستی، عیسی آل‌کثیر فرصت داشت که گل تساوی را به ثمر برساند که باز هم بیرانوند او را ناکام گذاشت.

در حالی که صنعت نفت آبادان در حال برنامه‌ریزی برای موج حمله بودی، پرسپولیس روی ضد حمله فرصت رسیدن به گل دوم خودش را داشت. پاس زیبای ترابی، علیپور را با سالاری در موقعیت تک به تک قرار داد که ضربه چیپ علیپور با واکنش استثنایی سالاری به بیرون رفت. پس از این پرسپولیس باز هم فشار خود را حفظ کرد و در دقیقه ۶۹ با کار تیمی و زیبای ترابی و علیپور، این باز گلزن پرسپولیس بود که با سالاری تک به تک شد اما باز هم این دروازه‌بان صنعت نفت آبادان بود که با درخشش خود مهاجمان پرسپولیس را ناکام گذاشت.

در ادامه صنعت نفت آبادان فرصت داشت که روی یک کرنر در دقیقه ۷۲ به گل برسد که ضربه سر قریشی به شکلی خطرناک از بالای دروازه به بیرون رفت.

در نهایت پرسپولیس با تک گل مهدی ترابی موفق شد از سد مهمانش بگذرد و به جمع ۸ تیم برتر جام حذفی صعود کند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.