هوای ۹ شهر ناسالم است

استانها /
شناسه خبر: 519135

گزارش رییس گروه پایش آلودگی هوا و صدای محیط سازمان حفاظت محیط زیست حاکی از آن است که هوای شهرهای اصفهان،‌ همدان، کرمان،‌ تهران،‌ کرج، زنجان، تبریز، اراک و مشهد در شرایط ناسالم قرار دارد.

رییس گروه پایش آلودگی هوا و صدا محیط سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه هوای شهرهای اصفهان با شاخص ۱۵۴ و همدان ۱۵۷ در شرایط ناسالم برای تمام گروه‌ها هستند، گفت: همچنین هوای شهرهای کرمان با شاخص ۱۰۲، تهران ۱۰۳، کرج ۱۰۳، زنجان ۱۰۵، تبریز ۱۱۰ ، اراک ۱۱۶ و مشهد ۱۱۶ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارند.

شهرام سپهرنیا افزود: هوای شهرهای زابل با شاخص ۱۲، شیراز ۱۶، دورود ۱۷، رشت ۲۳، بیرجند ۲۵، اردبیل ۳۱، بندرعباس ۴۲، سنندج ۴۷ و کرمانشاه ۵۰ در شرایط پاک قرار دارند.

وی اظهار داشت: همچنین هوای شهرهای قم با شاخص ۵۴، دشتستان ۶۶، ارومیه ۷۷، یزد ۸۸، قزوین ۹۰، ایلام ۹۳ و اهواز ۹۷ در شرایط قابل قبول هستند.

روز گذشته هوای شهرهای ارومیه با شاخص ۱۰۲، تهران ۱۰۶، کرج ۱۱۸ و اھواز ۱۲۵ در شرایط ناسالم برای گروه‌ھای حساس قرار داشتند.

فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی امروز گفته بود که از امروز سه‌شنبه تا روز چهارشنبه جوی پایدار همراه با افزایش نسبی دما در غالب مناطق کشور حاکم خواهد بود. از این رو با توجه به پایداری و سکون نسبی هوا از امروز تا پنجشنبه به تدریج غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت کشور به ویژه تهران، اصفهان، کرج و اراک افزایش خواهد یافت./ ایرنا

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.