اسیر فلسطینی در زندان‌های صهیونیستی شهید شد

بین الملل /
شناسه خبر: 519008

دفتر رسانه‌ای اسرای فلسطین اعلام کرد، سامی ابودیاک ۳۷ ساله، اسیر فلسطینی، صبح امروز (سه شنبه) در زندان‌های رژیم اشغالگر غاصب به شهادت رسید و به دنبال آن، اوضاع زندان‌های این رژیم متشنج شده است.

به نقل از سایت عربی۲۱، علی المغربی، سخنگوی دفتر رسانه‌ای اسرای فلسطین گفت، شهادت ابودیاک جنایت جدیدی است که با به شهادت رساندن اسرا از طریق سهل‌انگاری‌های پزشکی به کارنامه سیاه این رژیم اشغال‌گر اضافه می‌شود، اقداماتی که نقض قوانین بین‌المللی و عرف انسانی است.

المغربی گفت، باید این اقدامات رژیم صهیونیستی متوقف و از دیگر اسرا و زندانیان فلسطینی حفاظت شود و در غیر این صورت شهادت اسرای فلسطینی در زندان‌های این رژیم همچنان ادامه خواهد داشت.

عبدالله قندیل، مدیر جمعیت اسرای "واعد" اعلام کرد: اسرای بیمار در خطر جدی قرار دارند و ادامه قتل این اسرا به این شکل و در برابر دیدگان نهادهای بین‌المللی بدون کوچک‌ترین موضع‌گیری این نهادها نشان می‌دهد که آینده این اسرا وحشتناک‌ بوده و ما شاهد بدترین اقدامات در حق آنها خواهیم بود.

پیش از این هیئت امور اسرا و آزادگان فلسطین اعلام کرد، اداره بازداشتگاه‌های اسرائیل، ابودیاک را که مبتلا به بیماری سرطان بود، پس از وخیم شدن وضعیت جسمی وی به بیمارستان منتقل کرد.

این هیئت در بیانیه‌ای اعلام کرد، اطلاعات اولیه نشان می‌دهد که ابودیاک خونریزی داخلی کرده و مدیریت کلینیک بازداشتگاه الرمله، سه روز پیش او را به بیمارستان "اساف هروفیه" اسرائیلی منتقل و در حالی که از درد شدید رنج می‌برد و مراحل درمانش تکمیل نشده بود، مجددا به بازداشتگاه بازگرداند.

در این بیانیه آمده است، ابودیاک که در ۱۷ ژوئیه ۲۰۰۲ بازداشت و به سه بار حبس ابد محکوم شد، قربانی اشتباه و سهل‌انگاری پزشکان است، وی پس از آنکه در سال ۲۰۱۵ در بیمارستان "سوروکا" اسرائیل تحت عمل جراحی روده قرار گرفت، پیش از اینکه بهبودی خود را به دست آورد، به زندان بازگردانده شد و همین اقدامات به وخامت شدید وضعیت سلامتی وی منجر شد.

همچنین تشکیلات خودگردان فلسطین در واکنش به شهادت ابودیاک رژیم صهیونیستی را مسئول و مقصر اصلی این مساله دانست./ایسنا

 

بیشتر بخوانید/پوتین به فلسطین می‌رود

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.