هفت حلقه چاه غیرمجاز با جلوگیری از برداشت ۲۰۹ هزار متر مکعب آب از منابع سفره‌های زیرزمین در شهرستان‌های رباط کریم و دماوند پر شد.

به گزارش روز سه شنبه شرکت آب منطقه‌ای تهران، مدیر امور منابع آب رباط کریم از انسداد چهار حلقه چاه غیرمجاز و جلوگیری از برداشت ۱۳۰ هزار متر مکعب آب در سفره‌های زیرزمینی این امور طی آبان ماه سال جاری خبر داد.

علیرضا مصطفی پور افزود: با تلاش گروه گشت و بازرسی آب‌های سطحی این امور، در مجموع به عمق ۲۲۰ متر و دبی هشت لیتر بر ثانیه در حوزه عملکرد این امور مسدود شد.

وی با اشاره به اینکه در آبان ماه همچنین ۱۰ حلقه چاه غیر مجاز شناسایی، چهار حکم قضایی اخذ، ۲ عدد کنتور هوشمند نصب و ۳۵ اخطاریه صادر  شده است، تصریح کرد: ۲۵ عدد چاه کشاورزی نیز مورد کنترل و نظارت بر  بهره برداری از آن ها قرار گرفت.

در این شهرستان هفت حلقه چاه غیرمجاز با جلوگیری از برداشت ۲۹۷ هزار متر مکعب آب از سفره‌های زیرزمینی در آبان مسدود شد.

رباط‌کریم در فاصلهٔ ۴۵ کیلومتری جنوب غربی پایتخت واقع شده است.

مسدود شدن ۳ حلقه چاه غیرمجاز در دماوند

مدیر امور منابع آب شهرستان دماوند از انسداد سه حلقه چاه غیر مجاز و در نتیجه جلوگیری از برداشت بیش از ۷۹ هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی در محدوده عملکرد این امور خبر داد که در مجموع به عمق ۱۲۶ متر و آبدهی چهار لیتر در ثانیه پر و مسدود شد.

مصطفی عباسی ادامه داد: با انجام این عملیات از خروج ۷۹ هزار و ۲۰۰ متر مکعب آب در سفره‌های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

وی، فرونشست را از جمله مهمترین خطر در پی برداشت های غیر مجاز از سفره های آب زیرزمینی عنوان و بر حفاظت و صیانت از منابع آب و همچنین جلوگیری از عواقب ناشی از برداشت های غیرمجاز از آبخوان های منطقه تاکید کرد.

در شهرستان دماوند بیش از ۷۰ حلقه چاه از ابتدای سال جاری تاکنون پر و مسلوب المنفعه شده است.

شهرستان دماوند در شمال شرق تهران قرار دارد./ ایرنا

بیشتر بخوانید:

9 حلقه چاه غیرمجاز در تهران مسدود شد

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.