وداع با استرس با هدست هوشمند

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 518845

با هدست Blueberry درکی واقع بینانه از میزان استرس بدن خود پیدا کرده و با نظارت و انجام فعالیت‌هایی خاص برای همیشه با استرس‌های شغلی و روانی خداحافظی کنید.

  این گجت پوشیدنی یکی از بهترین راه‌ها برای درک میزان استرس و تلاش برای حذف و به حداقل رساندن آن بشمار می‌رود. این سیستم با بهره‌گیری از فناوری سنجش فعالیت‌های مغزی، نور مادون قرمز را به‌طور مستقیم به مغز انسان هدایت می‌کند. سنسورهای هوشمند وظیفه هدایت انتقال نور مادون قرمز را برعهده گرفته و به‌طور همزمان با طول موجی متناسب به جمجمه انتقال داده می‌شود. به محض انتقال نور مادون قرمز، کار اندازه‌گیری میزان هموگلوبین اکسیژن خون آغاز شده و اطلاعات و داده‌های ثبت شده از طریق بلوتوث به اپلیکیشن نصب شده در تلفن همراه کاربران ارسال می‌شود.
 با قرارگیری این فناوری بر قشر جلویی مغز و نزدیک به پیشانی کار آغاز شده و میزان استرس‌های رخ داده در طول روز ثبت می‌شود. کاربران می‌توانند این هدست سبک وزن را پوشیده و به‌کارهای روزمره خود بپردازند. چرا که این سیستم هیچ تداخلی درانجام امور روزانه کاربران ایجاد نکرده و تنها وظیفه اندازه گیری، ثبت و انتقال داده‌ها و اطلاعات مرتبط با میزان استرس‌های رخ داده در طول روز را انجام می‌دهد.
به محض افزایش میزان استرس‌ها در طول روز این فناوری هشدار داده و زمان استراحت ذهنی را به کاربر یادآوری می‌کند. کاربران می‌توانند تمامی اطلاعات و داده‌های ثبت شده در طول هفته را مشاهده کرده یا به پزشک معالج خود ارسال کنند. این هدست را می‌توانید کنار عینک، کلاه یا هدفون خود قرار داده و بدون هیچ مشکلی میزان استرس رخ داده در طول روز را ثبت کنید. مجموع اطلاعات ثبت شده از طریق این فناوری کاربران را به‌سمت پردازش ذهن هدایت کرده و آرامش بیشتری را به آنها هدایت می‌کند. هدست Blueberry در حال حاضر در سایت ایندی گوگو با قیمتی برابر 132 دلار امریکا پیش فروش می‌شود.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.