پنج رویداد جهان

بین الملل /
شناسه خبر: 518839

نجات  گوسفندان در دریای سیاه

واژگون شدن یک کشتی باری حامل گوسفند زنده در سواحل رومانی در دریای سیاه باعث شد، تیم‌های امداد برای نجات 14 هزارو 600 گوسفند وارد عمل شوند. این کشتی باری از رومانی به سوی عربستان سعودی در حال حرکت بود که در همان ساعات اولیه واژگون شد. تیم‌های امدادی موفق شدند 20 سوریه‌ای و یک لبنانی را که از کارکنان این کشتی بودند، از غرق شدن نجات دهند. آنها همچنین در ساعات نخست از انبوه گوسفندانی که در این کشتی بودند، تنها موفق به نجات جان 32 رأس گوسفند شدند. با این حال همچنان به تلاش برای نجات بقیه گوسفندان ادامه می‌دهند.
---
افزایش  دانش‌آموزان بی‌خانمان نیویورک
در نیویورک سیتی، یکی از قطب‌های اقتصادی و فرهنگی جهان بیش از 114 هزار دانش‌آموز بی‌خانمان هستند و تعداد دانش‌آموزان بی‌خانمان و «بدسرپناه» این شهر در مقایسه با یک دهه اخیر 70 درصد افزایش نشان می‌دهد که این حاکی از تبدیل این مسأله به یک بحران جدی است. بحرانی که در گذشته هرگز در تاریخ این شهر سابقه نداشته است. این کودکان بی‌خانمان تکالیف خود را در ایستگاه‌های مترو انجام می‌دهند، روز را در پارک‌ها و زمین‌های بازی می‌گذرانند و شب را در اتاق‌های بسیار کثیف و ناامن سپری می‌کنند. اما حتی این اتاق‌ها هم موقت هستند و آنها مجبور هستند بعد از چند ماه دوباره به‌دنبال جای خواب دیگری بگردند.
 
---
پایان صبوری ونیزی‎ها
ونیزی‎ها سرانجام بعد از چند هفته تحمل خساراتی که سیل به زندگی آنها وارد کرده، صبرشان به سر آمد و در خیابان‎های این شهر که سطح آب در آنها تا 1.3 متر افزایش یافته، تجمع کردند. آنها معترض هستند که مسئولان شهری نه تنها کاری برای آنها نکرده‎اند بلکه مانع حرکت کشتی‎های کروزی که در خیابان‎های پر آب جولان می‎دهند، نشده‎اند. آنها معتقدند حرکت این کشتی‎های کروز باعث به وجود آمدن امواج آب شده و آب ناشی از حرکت آنها به بنیان خانه‎ها و بناها آسیب می‎زند.
 
---
خشونت علیه خبرنگاران مصری
نیروهای امنیتی مصر در ادامه سرکوب‎ها و خشونت‎های دولت این کشور علیه روزنامه‎نگاران منتقد به دفتر یک سایت خبری تحلیلی مستقل به اسم «مدی مصر» حمله و سه نفر از خبر‎نگاران این سایت را دستگیر کرد. یکی از کارمندان این سایت خبر داده، نیروهای امنیتی علاوه بر دستگیر کردن سه خبرنگار این سایت، تلفن‎های همراه و لپ تاپ‎های آنها را نیز ضبط کردند و بعد از چند ساعت بررسی این وسایل آنها را به صاحبانشان بازگرداندند.
 
---
زندان فروشی در عراق
لیث الدیلمی، یک نماینده پارلمان عراق فاش کرده برخی از مقامات اداره زندان‌های این کشور مراکز بازداشت را به زندانیان می‌فروشند و از نزدیکان آنها باج خواهی می‌کنند. او مدعی شده این مقامات خاطی درخواست فرد بازداشت شده برای انتقال به یک زندان دیگر که برخورد بهتری با وی در آن صورت بگیرد را ۱۰ هزار دلار امریکا  و یک سلول در مرکز زندان و بویژه در تابستان را ۲۰۰۰ دلار می‎فروشند، چراکه این بازداشتگاه‌ها بسیار کوچک و دارای یک محیط کاملاً بسته است و هیچ گونه روزنه یا پنجره‌ای ندارند و باعث احساس خفگی و بیهوشی بازداشت شدگان می‌شوند. این وضعیت طوری است که حتی ممکن است، منجر به مرگ آنها شود. این مقام عراقی گفته، تاکنون چند شکایت از طرف نزدیکان افراد بازداشت شده ثبت شده‎است. این خانواده‎ها شکایت کرده‎اند، به‌خاطر بستگان دربند خود، ناگزیر به فروش خانه‌ها و دارایی‌های شخصی‌شان شده‎اند.
 

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.