اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹

سردار رحیمی: ۲۷ درصد بازداشت‌شدگان آشوب‌های اخیر از فرقه‌های نفاق مخصوصاً سلطنت‌طلبان بودند

سردار رحیمی: ۲۷ درصد بازداشت‌شدگان آشوب‌های اخیر از فرقه‌های نفاق مخصوصاً سلطنت‌طلبان بودند

فرمانده انتظامی پایتخت گفت: حدود ۲۵ تا ۲۷ درصد بازداشت‌شدگان در آشوبهای اخیر در پایتخت در طیف هدایتهای نفاق مخصوصاً سلطنت‌طلبان بودند.

سردار حسین رحیمی در حاشیه راهپیمایی مردم تهران در محکومیت اغتشاشات اخیر با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد اراذل و اوباش در رصد کامل پلیس قرار دارند و اشراف خوبی بر آنها وجود دارد، اظهار کرد: تعدادی از این اوباش نیز یا در رصد نیستند یا اینکه از این رصد و نظارت استنکاف می‌کنند.

رئیس پلیس پایتخت ادامه داد: پیش از این آشوبها مجوزی قضایی برای برخورد با اوباشی گرفتیم که اقدام به استنکاف می‌کنند.

وی تصریح کرد: به نظر بنده، بسیاری از اوباشی که توصیف کردم، در این آشوبهای اخیر حضور نداشتند و در این اغتشاشات بسیاری از افراد هدایت شده حضور داشتند.

این مقام انتظامی افزود: بسیاری از افرادی که در آشوبهای اخیر حضور داشتند آموزش دیده بودند و در قالب گروه‌های چهار تا پنج نفره فعالیت می‌کردند.

رحیمی متذکر شد: بررسی‌ها نشان داد که آشوبگران آموزش‌دیده برای این اتفاق اینچنینی آماده شده‌ بودند.

فرمانده انتظامی پایتخت با بیان اینکه حدود ۲۵ تا ۲۷ درصد بازداشت‌شدگان در آشوبهای اخیر در پایتخت در طیف هدایتهای نفاق مخصوصاً سلطنت‌طلبان بودند، گفت: نه فقط اوباش بلکه تمام مجرمان در درصد پلیس قرار دارند البته ممکن است رصد برخی از آنها از قلم افتاده باشد.

وی یادآور شد: آشوب‌طلبان در تهران به مانند شهرهایی که در آنها تجمعات شکل گرفت، نتوانستند تحرکاتی داشته باشند و علت آن اشراف و کنترل پلیس بر ماجرا بود./ تسنیم

کپی