صادق خرازی تحلیلگر مسائل سیاسی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: باید حساب اعتراضات مدنی را از آشوب و اغتشاشات جدا دانست و جدا کرد.

خرازی افزود: امریکا، اسرائیل و برخی از کشور‌های مرتجع منطقه در این دست اتفاقات و آشوب‌ها دخالت دارند و سیاست تعدیل بنزین بهانه‌ای شد تا این آشوب‌ها را راه بیندازند، اما این اغتشاشات یک اعتراض مدنی نبود برای این که برای اعتراض مدنی سلاح نیمه سنگین در اطراف عسلویه مهیا و مخفی نمی‌کنند.

تحلیلگر مسائل سیاسی با اشاره به نقش شبکه‌های معاند نظیر ایران اینترنشنال، من و تو و بی بی سی در حوادث اخیر گفت: اینها اعتشاشگران را تحریک و هدایت می کردند و مشخصا به آنها کد می دادند اما اگر ما حق مردم را به رسمیت بشناسیم و به عقل و فهم آنها توهین نکنیم به آنها احترام بگذاریم این رسانه های خارجی هیچ کاری نمی توانند بکنند.

خرازی با بیان این که باید قدر این مردم را دانست و امکان اعتراض مدنی را برای آن‌ها فراهم کرد، افزود: ریشه بحران اخیر نخست خارجی‌ها هستند دوم باید حق اعتراضات مدنی مردم را به رسمیت شناخت و به مردم اعتماد کرد، سوم عملکردهاست و تدبیر‌های درست است و باید مجریان بتوانند سره را از ناسره تشخیص دهند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.