اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
1398/9/4 ، 10:22
کد خبر:518701
سیاسی

لاریجانی : دولت باید مکانیزم جدیدی برای ارز ۴۲۰۰ تومانی به مجلس ارائه دهد

لاریجانی : دولت باید مکانیزم جدیدی برای ارز ۴۲۰۰ تومانی به مجلس ارائه دهد

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: باید مکانیزم جدیدی از سوی دولت برای ارز ۴۲۰۰ تومانی به مجلس ارائه شود؛ مجلس نیز این موضوع را در دستورکار قرار خواهد داد.

در ادامه جلسه علنی امروز- دوشنبه- مجلس شورای اسلامی نادر قاضی پور نماینده ارومیه در اخطار اصل ۱۲۰ قانون اساسی خطاب به رییس مجلس گفت: بنابر قانون همه افراد جامعه یکسان هستند و در خصوص شرایط اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی نباید میان آن ها تبعیض ناروا صورت گیرد؛ با حمایت مجلس مبلغ ۱۴ میلیارد دلار در اختیار دولت قرار گرفت تا آن را در اختیار مستضعفان قرار دهند، از این مبلغ چیزی به دست کشاورزان و روستاییان نرسیده است.

وی ادامه داد: از ۶۰ میلیون نفری که باید ما به التفاوت درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین دریافت می‌کردند چیزی به کارمندان و افراد تحت پوشش بهزیستی در ارومیه و همچنین کارگران نرسیده است؛ باید سهم روستائیان از موضوع ۱۴ میلیارد دلار مشخص شود.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید به این افراد کوپن داده شود و همچنین جلوی رانت خواران در خصوص این موضوع گرفته شود.

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به وی گفت: در مورد موضوع ۱۴ میلیارد دلار حق دارید و باید مکانیزمی برای آن تدوین شود، باید امکانات حاصل از ارز ۴۲۰۰ تومانی به دست همه مردم برسد اما تاکنون اشکالاتی در اجرای این قانون وجود داشته است.

وی افزود: این موضوع در فصل بودجه سال آینده بررسی خواهد شد، باید مکانیزم جدیدی از سوی دولت برای ارز ۴۲۰۰ تومانی به مجلس بیاید و مجلس نیز این موضوع را در دستورکار قرار خواهد داد

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
پربازدیدها
آخرین اخبار
پربازدیدها