آیا "جان بولتون" رمز حساب توئیتری خود را فراموش کرده است؟

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 518659

جان بولتون مشاور امنیت ملی سابق آمریکا پس از غیبت دو ماهه در توئیتر، فعالیتش را در این شبکه اجتماعی پرطرفدار از سر گرفت. این در حالی است که وی علت این غیبت طولانی را مسدودسازی حسابش از سوی کاخ سفید ذکر کرده است. ادعایی که بلافاصله از سوی کاخ سفید رد شده و علت این غیبت را به کهولت سن و فراموشی رمز حساب کاربری وی در این شبکه اجتماعی نسبت دادند.

بولتون که اولین پست توئیتری خود را پس از وقفه ای 2 ماهه منتشر می کرد نوشت: کاخ سفید پس از استعفای من دسترسی و  فعالیت در حساب شخصی ام در توئیتر را قطع کرد.

وی افزود: آیا دلیل این کار ترس از چیزهایی بوده که من ممکن است بگویم؟ اما حال خطاب به افرادی که درباره مخفی شدن من گمانه‌زنی می کردند می‌گویم که متاسفانه باید شما را ناامید کنم. چرا که حال زمان صحبت درباره مسائل حساس امنیتی و ملی امریکا است.

ادعای مسدودسازی حساب توئیتری جان بولتون در حالی از سوی مشاور امنیت سابق آمریکا مطرح شده و رسانه ای می شود که ساعاتی پیش "استفانی گریشام" سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد دولت مانعی برای دسترسی جان بولتون، به حساب توئیتری‌اش ایجاد نکرده و وی احتمالا به دلیل کهولت سن فراموش کرده است که چطور باید باید از توئیتر استفاده کند.

سخنگوی کاخ سفید افزود: بولتون احتمالا همانند پدر من رمز ورود به توئیتر خود را فراموش کرده و ندانسته است چطور آن را بازیابی کند.

دعوای کهنه میان جان بولتون و کاخ سفید در حالی شدت می گیرد که پیشتر یکی از نزدیکان بولتون اعلام کرده بود که دولت آمریکا با نصب نرم افزاری ناشناخته روی حساب کاربری وی در توییتر، دسترسی مشاور امنیت ملی پیشین کاخ سفید به این شبکه اجتماعی پرطرفدار را مسدود کرده است. هر چند که این ادعا بارها و بارها توسط کاخ سفید و حتی دونالد ترامپ رد شده است. حال باید دید که در دعوای توئیتری مشاور امنیت سابق آمریکا و کاخ سفید آن هم پیش از انتخابات ریاست جمهوری 2020 چه کسی پیروز میدان خواهد شد؟ 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.