پنج رویداد جهان

بین الملل /
شناسه خبر: 518531

---برندهای بین‌المللی در راه هند

بسیاری از برندهای بین‌المللی این روزها در حال باز کردن راه خود به بازارهای هند هستند. زیرا در این کشور هر روز دارد بر تعداد گردشگران هندی پولداری که راحت برای محصولات معتبر پول خرج می‌کنند، افزوده می‌شود. این افراد به کشورهای مختلف سفر کرده و آگاهی‌شان درباره مُد و برندهای بین‌المللی بالا رفته و خواستار حضور این برندها در کشورشان هستند. از همین‌رو به‌نظر می‌رسد بازار هند می‌تواند برای این سرمایه‌گذاران خارجی بازاری مطمئن باشد.

---
حمایت فرانسویان از زنان
 
هزاران فرانسوی در خیابان‎های پاریس دست به‌تظاهرات در اعتراض به خشونت علیه زنان زدند. برخی معترضان تصاویری از بستگان خود را به‌همراه داشتند که در خشونت‎های خانگی جان سپرده بودند. خبرها حاکی است در سراسر فرانسه حدود 30 تظاهرات در این خصوص برگزار شده ‎است. این اعتراض‎ها از سوی 70 بنیاد، حزب سیاسی و اتحادیه حمایت شده‎ است. «کارولین دو هاس»، یکی از برگزارکنندگان این اعتراض‎ها این تظاهرات را تظاهراتی تاریخی توصیف کرده ‎است. آمارها نشان می‎دهد در سال 2019 که در ماه یازدهم آن به سر می‎بریم، تاکنون 116 زن براثر خشونت‎های خانگی و اجتماعی جان سپرده‎اند. ضمن آنکه سالانه 220 هزار زن فرانسوی براثر این خشونت‎ها آسیب می‎بینند.
 
---
12 میلیون افغان گرسنه‌اند
سازمان‌ملل درجدیدترین گزارش خود از افغانستان اعلام کرد، 37 درصد مردم این کشور که شامل 12 میلیون و 600 هزار نفر می‎شود، نیازمند کمک‌های بشردوستانه هستند. دفتر هماهنگی‎های کمک‎های بشر دوستانه سازمان ملل همچنین پیش‎بینی کرده ‎است، این آمار با سرد شدن هوا، ادامه جنگ و وقوع حوادث طبیعی به بیش از این میزان افزایش خواهد یافت.
 
---
نخست‌وزیر نقاش
ادی لامارا، نخست‌وزیر آلبانی که به علاقه به هنر نقاشی شهره است و خود نیز دستی در این هنر دارد، محمد بن سلمان را با هدیه‎ای که در حاشیه مسابقات فرمول «ای» به وی داد، غافلگیر کرد. این هدیه چیزی نبود، جز کتابی شامل نقاشی‎ها و طراحی‎های سرامیک او که بتازگی منتشر شده است. او نام کتاب خود را «کار» (Work) گذاشته است.
 
---
کشف 75 مومیایی و مجسمه حیوانات
کشف مومیایی حیواناتی نظیر گربه، کروکودیل و بچه شیر و همچنین مجسمه‌های چوبی و برنزی از این حیوانات در مصر خبرساز شد. این مومیایی‌ها و مجسمه‌ها که تعدادشان به 75 عدد می‌رسد در نزدیکی مجموعه اهرام جیزه کشف شده‌اند و به گفته خالد العنانی، وزیر میراث فرهنگی مصر به خودی خود یک موزه هستند. یک مقام دیگر مصری درباره این اکتشاف جدید گفت، در بین مومیایی‌ها دو مومیایی قطعاً متعلق به دو بچه شیر است اما با اسکن‌های راداری می‌توان فهمید، سه مومیایی دیگر هم بچه شیر هستند یا نه. در مصر به خاطر اینکه در گذشته گربه حیوان مقدسی به‌شمار می‌رفت، کشف مومیایی گربه امری طبیعی است اما کشف مومیایی بچه شیر بندرت اتفاق می‌افتد. در سال 2004 نخستین اسکلت شیر در مصر کشف
شد.
 

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.