جیورجیو اسکارسو عضو کمیته اجرایی و نایب رییس فدراسیون جهانی شمشیربازی و عضو ارشد کمیته ملی المپیک ایتالیا با رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در نشست عضو ارشد کمیته ملی المپیک ایتالیا و نایب رئیس فدراسیون جهانی شمشیر بازی با صالحی امیری که در محل سالن تشریفات  کمیته المپیک برگزار شد، کیکاوس سعیدی سرپرست دبیرکلی، پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی، عاطفه اسلامیان معاون بین الملل، حمید سلامی مدیر  واحدتشریفات، مقدم دبیرشورای راهبردی و مریم جعفری سرپرست واحد سولیداریتی، حضور داشتند.

جیورجیو اسکارسو ضمن ابراز خوشحالی از حضورش در ایران گفت: قبل از حضور در کشور شما، خیلی از افراد من را از آمدن به ایران منع می‌کردند اما هم اکنون  بسیار خوشحالم که در ایران حضور پیدا کردم و از نزدیک می‌بینم که تبلیغات درباره ایران اشتباه بود.

وی  درخصوص ارزیابی‌اش از شمشیربازی کشورمان با اشاره به باختی که قبلا ایتالیایی‌ها مقابل ما داشتند، اظهار کرد: ما به خوبی طعم قدرت شمشیربازی ایران را چشیده‌ایم و  دنیا به تیم ملی سابر ایران که پیمان فخری مربی آن است، احترام می‌گذارد.

عضو ارشد کمیته ملی المپیک ایتالیا با اشاره به عملکرد خوب شمشیربازان ایرانی در المپیک ریو افزود: با وجودی که فقط بدلیل یک ضربه مدال المپیک ریو را از دست دادید، اما تمامی کشورها از قدرت شمشیربازی ایران شگفت زده هستند و با وجودی که  شمشیربازی به اروپایی‌ها تعلق دارد اما در حال حاضر کشورهایی مثل ایران در این رشته بسیار قدرتمند ظاهر شدند و در کلاس جهانی شمشیر می‌زنند.

عضو کمیته اجرایی فدراسیون جهانی شمشیربازی ضمن درخواست امضای تفاهم نامه با ایران گفت: برای عقد این قرارداد ما بدنبال آموزش شمشیربازی نیستیم بلکه بدنبال یک همکاری دو طرفه برای رشد شمشیربازی هستیم و توقع داریم که در وزنه برداری نیز که ایران موفق است به ما کمک کند.

عضو ارشد کمیته ملی المپیک ایتالیا ضمن تشکر ویژه از صالحی امیری برای راه اندازی موزه ملی ورزش اظهار کرد: از تماشای موزه ملی ورزش ایران بسیار شگفت زده شدم چون پیش از این من نمونه این موزه را فقط در لوزان سوئیس دیده بودم و موزه ایران در نوع خود کار بسیار جالب و دیدنی است. بخصوص تماشای  "جام ارجان" که قسمتی از تاریخ ایران است بسیار لذت بخش بود.

در ادامه این دیدار صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک ضمن توضیحاتی درخصوص ارزشمندی و قدمت "جام ارجان" از جیورجیو اسکارسو دعوت کرد که در صورت تمایل از نمونه اصلی جام در موزه ملی ایران دیدن کند.

صالحی امیری حضور پیمان فخری در کمیته ملی المپیک را بیانگر توجه به شمشیربازی دانست و اظهار کرد: برای کسب هرچه بیشتر سهمیه المپیک 2020 در سه سطح برنامه ریزی های دقیقی کرده‌ایم و کسب 50 تا 60 سهمیه را پیش بینی می‌کنیم.

وی ادامه داد: با وجودی که در مسابقات شمشیربازی مصر نتوانستیم  سهمیه بگیریم اما  به طور حتم در این رشته 4 سهمیه کسب خواهیم کرد که با توجه به روابط خوب‌مان با ایتالیا در همین زمینه از شما نیز انتظار توجه بیشتری داریم تا درخصوص تجهیزات شمشیربازی و  توسعه آموزش این رشته در ایران و برگزاری گسترده ایونت‌ها و همچنین اردوهای مشترک به ما کمک کنید.

عضو ارشد کمیته ملی المپیک ایتالیا ضمن تشکر از صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک برای اینکه ایتالیا را دوست خود می‌داند، افزود: به نام ورزش ایتالیا قول می‌دهم که در تمامی زمینه‌ها مساعدت و همکاری لازم را با شما خواهم داشت و قول می‌دهم تمامی مطالبی که شما مطرح کردید را شخصا و به صورت کتبی به رئیس کمیته ملی المپیک ایتالیا انتقال دهم.

در پایان این نشست جیورجیو اسکارسو عضو ارشد کمیته ملی المپیک ایتالیا و نایب رئیس فدراسیون جهانی شمشیربازی انواع مدال‌های طلا، نقره و برنز ایتالیا را که از سال 2014 تغییر کرده است به همراه یادبود دیگری به رئیس کمیته ملی المپیک تقدیم کرد./ روابط عمومی کمیته ملی المپیک

---

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.