رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران گفت: متاسفانه در خلال تصمیم اندیشیده شده برای مهار اغتشاشات در هفته گذشته توسط شورای امنیت کشور، سیستم‌های آنلاین سازمان مدیریت بحران شهر تهران به علت عدم دسترسی به اینترنت در این مدت قطع شده بود.

مجید فراهانی صبح امروز در جلسه شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود که تقدیم هیات رئیسه کرد با تأکید بر  اینکه توجه به تأمین اینترنت و پایداری شبکه ارتباطی دستگاه‌های خدمت رسان همچون آتش نشانی، اورژانس، مدیریت بحران و ... لازم است، به مشکل قطعی اینترنت اشاره کرد و گفت:‌ متاسفانه در خلال تصمیم اندیشیده شده برای مهار اغتشاشات در هفته گذشته توسط شورای امنیت کشور، سیستم‌های آنلاین سازمان مدیریت بحران شهر تهران به علت عدم دسترسی به اینترنت در این مدت قطع شده بود. موضوعی که نه تنها غیرمنطقی و تعجب برانگیز بود بلکه می‌توانست با بروز یک حادثه طبیعی همچون سیل یا زلزله تاب‌آوری و پایداری شهر را در برابر این حوادث زیر سوال ببرد.

وی با بیان اینکه لازم است برای جلوگیری از تکرار این اتفاق تدابیر ویژه‌ای اندیشیده شود. به گونه‌ای که مدیریت بحران، آتش نشانی، اورژانس و ... از این تصمیمات مستثنی شوند، گفت: بر همین اساس با توجه به بند ۲ ماده ۸۰ قانون شوراهای شهر، به وزیر کشور که اخیرا ریاست بحران شهر تهران نیز به او سپرده شده تذکر می‌دهم و امیدوارم با اقدام به موقع و موثر رحمانی فضلی شاهد توجه بیش از پیش به تاب‌آوری تهران باشیم.

بیشتر بخوانید:

انباشت نارضایتی‌ها ممکن است دوباره با جرقه‌ای مشتعل شود

/ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.