اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸

باهنر: صحنه‌گردان اغتشاشات یک گروه آموزش‌دیده ۵-۶ نفره بودند

باهنر: صحنه‌گردان اغتشاشات یک گروه آموزش‌دیده ۵-۶ نفره بودند

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه تقریبا هیچ کارشناسی نمی‌گوید نباید طرح سهمیه‌بندی سوخت انجام می‌شد، اما اقدامات قبل و بعد از آن قابل نقد و بررسی است،‌ از گروه‌های آموزش‌دیده ۵-۶ نفره‌ای یاد کرد که صحنه‌گردان اغتشاشات بودند و بانک‌هایی که اطلاعات دوربین‌هایشان را خارج و سپس به آتش می‌‌کشیدند.

محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین شامگاه امروز در نشست ماهیانه تشکل متبوع خود، اظهار داشت: امروز بیش از قبل بسیج استخوان در گلو و خار چشم دشمنان قسم‌خورده نظام در سطح بین الملل است و اگر برخی دنباله های آنها بخواهند نظمی را بر هم بزنند، نام بسیج آن قدر قدرتمند شده که با طرح نام بسیج، در قلب دشمنان نظام و انقلاب وحشتی را بیندازد و پشیمان شدن آنها اتفاق بیفتد.

وی با اشاره به اغتشاشات اخیر در سطح کشور، افزود: تقریبا در همه این شلوغی‌ها یک گروه ۵-۶ نفره طراح و صحنه گردان بودند که کاملا آموزش‌دیده بودند و مثلا وقتی وارد یک بانک می‌شدند اطلاعات دوربین ها را خارج می‌کردند و سپس آتش می‌زدند.

باهنر با تاکید بر اینکه تقریبا هیچ کارشناسی نمی‌گوید که نباید این طرح انجام می‌شد، اما اقدامات پیشینی و پسینی آن قابل نقد و بررسی است، اظهار داشت: در دور قبل سهمیه‌بندی صد اقدام را قبل از سهمیه‌بندی پیش‌بینی کرده بودیم که هرکدام از این اقدامات را یک دستگاه بر عهده داشت و برنامه‌ریزی و زمانبندی معینی داشت.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه باید اقدامات پسینی دولت و وعده های داده شده و کارهایی که باید انجام شود توسط مجلس رصد شود تا وعده‌های بیجا داده نشود، تصریح کرد: یک سازماندهی جدی برای این اغتشاشات وجود داشت و این جای سوال است که چرا سیستم‌های اطلاعاتی کشور نتوانستند این افراد که در هر شهر ۵-۶ نفر آموزش‌دیده بودند شناسایی کرده و زیر یک چتر اطلاعاتی قرار دهند./ فارس 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.