سارق طلا در ملایر به دام افتاد

حوادث /
شناسه خبر: 518110

سارق ۵۰ میلیون تومانی طلاجات در کمتر از ۲۴ ساعت در شهرستان ملایر گرفتار شد.

سارق طلا

سرهنگ محمد باقر سلگی فرمانده انتظامی شهرستان ملایر گفت: به دنبال سرقت ۵۰ میلیون تومان طاجات از منزل  فردی در ملایر، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور مأموران پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه با انجام اقدامات اطلاعاتی دقیق و به کارگیری شگردهای پلیسی،  مخفیگاه سارق شناسایی و نامبرده در یک عملیات ضربتی دستگیر شد، اظهار کرد: با راهنمایی متهم، خریدار طلاهای مسروقه نیز دستگیر و هر دو متهم با تشکیل پرونده تحویل مرجع قضایی شدند.

فرمانده انتظامی ملایر با اشاره به این که با تلاش مأموران طلاهای مسروقه نیز کشف و تحویل مالباخته شد، از شهروندان خواست برای پیشگیری از سرقت به توصیه های پلیسی توجه و منازل خود را به تجهیزات ضدسرقت مجهز کنند.

وی در ادامه از کشف ترازوهای دیجیتالی قاچاق به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان در ملایر خبر داد و گفت: در همین ارتباط مأموران مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس ملایر با کنترل محورهای مواصلاتی منتهی به شهرستان به یک دستگاه خودروی سواری پژو مشکوک شدند.

سلگی با بیان اینکه با هماهنگی با دستگاه قضایی خودروی مذکور را به منظور بررسی دقیق تر متوقف می کنند، ادامه داد: در همین راستا با بازرسی از این خودرو تعداد ۹۰ دستگاه ترازوی دیجیتال به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان بدون مدارک قانونی و قاچاق کشف و ضبط و ضمن تشکیل پرونده متهمان تحویل مراجع قانونی شدند.

کشف محموله چوب قاچاق

فرمانده انتظامی ملایر به کشف یک محموله چوب جنگلی قاچاق به ارزش ۲۶۰ میلیون تومان اشاره و خاطرنشان کرد: مأموران مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس ملایر با کنترل محورهای مواصلاتی به سه دستگاه خودروی کامیون مشکوک شدند و بلافاصله ضمن هماهنگی با دستگاه قضایی نسبت به متوقف کردن هر سه دستگاه خودرو به منظور بررسی دقیق تر مدارک قانونی اقدام کردند.

این مقام مسئول گفت: در همین ارتباط مأموران مبارزه با جرائم اقتصادی در بازرسی از تریلر کشنده اول ۲۰ هزار کیلوگرم چوب بدون مجوز قانونی به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان، از خودروی کامیون بنز دوم ۱۲ هزار کیلوگرم چوب قاچاق به ارزش ۶۰ میلیون تومان و از خودروی سوم نیز ۲۵ هزار کیلوگرم چوب فاقد مجوز را به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان کشف کردند.

سلگی با بیان اینکه در مجموع از هر سه دستگاه خودرو کامیون فوق ۵۷ هزار کیلوگرم چوب قاچاق کشف شده است، گفت: در یک عملیات دیگر نیز محموله پارچه های قاچاق شناسایی و ضبط شد.

فرمانده انتظامی ملایر توضیح داد: مأموران کلانتری ۱۱ شهدا با گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی به یک دستگاه خودروی سواری پژو مشکوک شدند و ضمن هماهنگی با دستگاه قضایی خودروی مذکور را مورد بازرسی قرار دادند.

وی ادامه داد: با بازرسی از این خودرو تعداد ۴۳ طاقه پارچه خارجی قاچاق و فاقد محوز در مجموع به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان کشف و ضبط شد و ضمن تشکیل پرونده مراتب تحت پیگرد قانونی مأموران قرار گرفت./ ایسنا

بیشتر بخوانید/ سارقان طلافروشی از سرقت ناکام ماندند

 

 

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.