جعفری خبرداد

همکاری خط 115 با اورژانس اجتماعی؛ به زودی

اجتماعی /
شناسه خبر: 518021

رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: اورژانس اجتماعی و پزشکی بزودی در ماموریت های مشترک، خدمات لازم را به هموطنان ارائه می کنند و حتی اگر لازم باشد به صورت تیمی و همزمان سر صحنه حادثه حاضر خواهند شد.

رضا جعفری از تهیه پیش‌نویس تفاهمنامه همکاری با اورژانس پزشکی(۱۱۵) خبر داد و گفت: بزودی تفاهمنامه‌ای با اورژانس پزشکی منعقد می شود که براساس آن این دو مرکز ماموریت‌های مشترک با هم خواهند داشت.

رضا جعفری افزود: اورژانس اجتماعی و پزشکی بزودی در ماموریت های مشترک، خدمات لازم را به هموطنان ارائه می کنند و حتی اگر لازم باشد به صورت تیمی و همزمان سر صحنه حادثه حاضر خواهند شد.

وی ادامه داد: همچنین اگر ماموران اورژانس پزشکی سر صحنه ای حاضر و متوجه کودک آزاری یا مورد مرتبط دیگری با وظایف اورژانس اجتماعی شوند با خط اورژانس اجتماعی ارتباط می گیرند تا پوشش کامل تری در خدمات ایجاد شود.

رئیس اورژانس اجتماعی کشور گفت: برای ارائه خدمات بهتر در حوزه آسیب های اجتماعی، نیازمند رویکردهای هم افزایی و بین بخشی هستیم و لازم است همه دستگاه ها در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

جعفری افزود: همکاری بین اورژانس اجتماعی و اورژانس پزشکی می تواند منجر به افزایش موارد شناسایی آسیب های اجتماعی می شود.


اورژانس اجتماعی با شماره تلفن ۱۲۳ یکی از خدمات پیشرو سازمان بهزیستی برای حمایت های روانی و اجتماعی افراد در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی مانند کودکان و زنان در معرض خشونت یا آزار دیده است که به ویژه برای موارد کودک آزاری، همسرآزاری، معلول آزاری و سالمند آزاری و اقدام کنندگان خودکشی فعالیت می کند.

بیشتر بخوانید:

انتقال بازداشتی‌های ناآرامی‌های اخیر با آمبولانس صحت دارد؟

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.