هرکول آمل، غول گرجستان را به زانو درآورد

ورزشی /
شناسه خبر: 518011

لیگ برتر کشتی آزاد در شرایطی با قهرمانی بازار بزرگ ایران به پایان رسید که همگان تحت تاثیر نمایش تحسین برانگیز امیرحسین زارع قرار گرفتند.

لیگ برتر کشتی آزاد شب گذشته با قهرمانی تیم بازار بزرگ ایران بعد از شکست دادن اترک خراسان شمالی به پایان رسید. با اینکه تا قبل از مسابقه سنگین وزن تکلیف تیم قهرمان مشخص شده بود، اما همگان منتظر رویارویی غول گرجستانی با پدیده آملی کشتی ایران بودند.

گنو پتریاشویلی، دارنده ۳ مدال طلای جهان که عامل اصلی فینالیست شدن تیم اترک در نیمه نهایی بود، در آخرین مسابقه فینال برابر امیرحسین زارع قرار گرفت. این پسر ۱۸ ساله آملی که اخیرا قهرمانی امیدهای جهان شده و نامش را بر سر زبان ها انداخته، در ابتدا نتوانست برابر قدرت و تجربه این غول گرجستانی مقاومت کند.

بعد از اینکه زارع ۲ امتیاز از حریف نامدار خود گرفت، پتریاشویلی با خاک کردن این جوان کشتی ایران و اجرای چند بارانداز ۱۰ بر ۲ پیش افتاد. ۳ دقیقه اول با همین نتیجه به پایان رسید، اما از چهره زارع مشخص بود که او هنوز ناامید نشده بود.

در ابتدای ۳ دقیقه دوم زارع بازهم یک امتیاز به حریفش داد، تا پتریاشویلی فقط یک قدم تا بردن آخرین مبارزه اش در لیگ کشتی ایران فاصله داشته باشد. اگر فاصله به ۱۰ امتیاز می رسید، کار برای امیرحسین تمام بود.

او با انگیزه ای فوق العاده و روحیه ای قابل تحسین موتورش را روشن کرد. در حالی که به نظر می رسید پتریاشویلی خسته شده و دیگر نای مبارزه را ندارد، هرکول آملی همچنان نفسش چاق بود و با چند بار خاک کردن حریف گرجستانی فاصله را نزدیک و نزدیک‌تر کرد.

در فاصله یک دقیقه مانده به پایان کشتی زارع در حالی که سالن ۱۲ هزار نفری آزادی غرق در شور و هیجان شده بود، از حریفش پیش افتاد.

این روند تا پایان کشتی ادامه داشت و در نهایت هرکول ۱۸ ساله آملی در حالی که به شدت از سوی تماشاگران تشویق می‌شد، ۱۵ بر ۱۱ توانست از سد غول گرجستانی کشتی آزاد جهان بگذرد.

زارع که خیلی زود پله های ترقی را طی کرده، با این نمایش فوق العاده و بازگشت تماشایی‌اش در مبارزه ای که ۹ امتیاز عقب بود، پایانی دراماتیک را برای لیگ کشتی ایران رقم زد.

دیشب امیرحسین زارع به سوژه اول سالن آزادی تبدیل شده بود و هر کسی از راه می رسید، به او تبریک می گفت. حالا همه در انتظار قدرت نمایی او برای رسیدن به دوبنده تیم ملی در المپیک ۲۰۲۰ هستند.

 

/ ورزش سه

نظرات

نظرات | 0 نظر

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.