اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹

حضور پرشور مشهدی‌ها در راهپیمایی میثاق با ولایت

حضور پرشور مشهدی‌ها در راهپیمایی میثاق با ولایت

زنان و مردان خطه خورشید بار دیگر با حضور پرشور در راهپیمایی ضد استکباری علیه اقدام‌های ضد انقلاب، ضمن تجدید پیمان با ولایت و رهبری، وقایع و ناامنی‌های اخیر توسط اغتشاشگران و آشوبگران را محکوم کردند.

پس از اقدام سران سه قوه در خصوص اصلاح نرخ سوخت، برخی شهرهای کشور برای مدتی کوتاه صحنه ناآرامی و حرکات ضد انقلابی توسط دست نشانده‌های دشمنان این نظام بود و بار دیگر سعی داشتند اعتراضات مردمی را به صحنه آشوب تبدیل کنند.

با هوشیاری ملت غیور ایران و همراهی آنها با دولت و دستگاه‌های امنیتی، این آشوب‌ها و حرکات ضدانقلابی در کمتر از ۴۸ ساعت خنثی و بار دیگر ناکامی بر چهره دشمنان این مرز و بوم نقش بست.

شهرهای مختلف کشور نیز در روزهای اخیر شاهد حضور پرشور مردم انقلابی در محکومیت اغتشاشات و ناآرامی‌ها بود و ندای حمایت از نظام ، انقلاب و امنیت جمهوری اسلامی ایران طی روزهای اخیر در اقصی نقاط کشور بلند شد.

امروز نیز در حرکتی هماهنگ و ضداستکباری راهپیمایی در شهرهای مختلف کشور برپا شد و مردم مشهد نیز همصدا با سایر ملت ایران حرکات اخیر را محکوم کردند، مسئولان نظامی، انتظامی، امنیتی و اجرایی خراسان رضوی از جمله استاندار، رئیس کل دادگستری استان و امام جمعه مشهد نیز در این راهپیمایی همدوش مردم حضور دارند.

راهپیمایی برائت شهروندان مشهد از اغتشاشات اخیر از ساعت ۱۰ صبح امروز از میدان شهدا به سوی حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) آغاز شد و خیل راهپیمایان با در دست داشتن پلاکاردهایی در حمایت از نظام و رهبری و سردادن شعارهای ضد استکباری نظیر "مرگ بر آمریکا، مرگ بر استبداد و مرگ بر فتنه‌گر، آمریکا در چه فکریه خامنه ای خمینیه، فتنه‌گر ننگت باد، نوکر آمریکایی شرمت باد، تنها راه نجات کشور اطاعت از رهبری است ،آماده‌ایم برای جانفشانی، آشوبگر بی ریشه ایران دمشق نمی‌شه، نبرد با بیکاری حرف دل امت است، آشوبگر فتنه گر دشمن این ملت است"، انزجار خود را نسبت به وقایع ضد امنیتی در کشور نشان دادند.

راهیمایی شهروندان مشهد تا حرم مطهر رضوی ادامه دارد و با شرکت در نماز جمعه پایان می‌یابد.

مردم در این راهپیمایی ضمن میثاق با ولایت و حمایت از امنیت کشور خواستار جلوگیری از گرانی و استمرار فعالیت دستگاه‌های نظارتی در بازار نیز بودند.

این در حالی است که طرح‌های کنترل و نظارت بر بازار در خراسان رضوی از ابتدای هفته گذشته با دستور استاندار و با جدیت در حال اجراست و استاندار خراسان رضوی نیز چهارشنبه گذشته در نشست شورای اداری استان با قدردانی از نهادهای امنیتی و انتظامی به خاطر تلاش برای تامین امنیت مردم گفت: سیاست شورای تامین استان در یک سال گذشته این بوده است که در مقابل کسانی که به حق معترض هستند و مسیر قانونی را طی می‌کنند، در کنار گفت‌ و گو و اقناع، به دنبال حل مشکلات آن‌ها باشد.

علیرضا رزم حسینی افزود: اینکه فردی بخواهد بانک یا منزلی را به آتش بکشد، معلوم است که نیروی انتظامی با آن‌ بر اساس قانون برخورد می‌کند.
وی با اشاره به اظهارات سخنگوی دولت مبنی بر اینکه اعتراض حق مردم است اظهار داشت: اغتشاشگران از مردم نبودند و در قالب گروه‌های ۲۰ تا ۳۰ نفره سازماندهی شده بودند.

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر اینکه مدیران استانی باید به صورت مستمر با مردم ملاقات عمومی داشته باشند گفت: از رسانه‌های استان و صدا و سیما بابت اقدامات خوب آن‌ها در حوزه مقابله با جنگ روانی دشمن قدردانی می‌کنم.

وی با بیان اینکه رمز بقای این نظام مردم هستند و باید رضایت آنان را جلب کنیم افزود: امنیت ملی و استانی ما به قدرت اقتصادی گره خورده است، بنابراین با همین اعتقاد به سوی تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی پیش می‌رویم.

وی ادامه داد: براساس مصوبات شورای تامین و ابلاغیه دولت و وزارت کشور، مسئله نظارت و کنترل قیمت‌ها در بازار و تامین کالای اساسی مورد نیاز مردم باید با قدرت توسط مدیران مربوطه مورد توجه قرار گیرد./ ایرنا

کپی