آخرین خبر از اعزام زائران به حج عمره

اجتماعی /
شناسه خبر: 517731

معاون سازمان حج و زیارت در پاسخ به این سوال که اعزام کاروان های عتبات عالیات از چه زمانی آغاز خواهد شد، گفت: تا آرام شدن کامل اوضاع عراق و حفظ امنیت برای زائران ایرانی اعزامی به عتبات عالیات به انجام نخواهد رسید.

اکبر رضایی افزود: با توجه به استقبال هموطنان عزیز کشورمان برای اعزام به سفر حج عمره، تاکنون بسیاری از اقدامات اولیه راه اندازی این سفر معنوی به انجام رسیده اما بازگشایی آن بستگی به نهایی شدن توافقات طرفین دارد.
 
 معاون سازمان حج و زیارت با بیان اینکه به دنبال راه اندازی حج عمره برای زائران هموطن هستیم، گفت: با تلاش مسئولان امر تاکنون مقدمات و برنامه ریزی های راه اندازی حج عمره به انجام رسیده است.
 
وی اظهار داشت: پس از نهایی شدن توافقات مسئولان ایرانی با مسئولان حج و زیارت عربستان و انجام اقدامات اداری آن اطلاع رسانی جامع و کاملی از نحوه اقدامات به انجام رسیده اعلام خواهد شد.
 
معاون سازمان حج و زیارت تصریح کرد: برهمین اساس زمان اعزام زائران به سفر معنوی حج عمره بستگی به نهایی شدن زمان توافقات خواهد داشت که پس از انجام این مهم اقدامات نام نویسی برای اعزام به عربستان به انجام می رسد.
 
رضایی اظهار داشت: با توجه به تلاش و پیگیری مسئولان این سازمان برای راه اندازی حج عمره امیدوارم شرایط مطلوب اعزام تا قبل از پایان سالجاری به انجام برسد.
 
وی همچنین در پاسخ به این سوال که اعزام کاروان های عتبات عالیات از چه زمانی آغاز خواهد شد، گفت: تا آرام شدن کامل اوضاع عراق و حفظ امنیت برای زائران ایرانی اعزامی به عتبات عالیات به انجام نخواهد رسید.
 
براساس اعلام مسئولان سازمان حج و زیارت امسال بیش از ۸۸ هزار زائران ایرانی از ۱۹ ایستگاه پروازی توسط شرکت هواپیمایی ایران (هما) از سراسر کشور برای انجام مناسک حج راهی سرزمین وحی شدند./ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.