کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان گفت: با توجه به مواج بودن دریا در خلیج فارس و غرب تنگه هرمز شناورهای سبک و صیادی امروز از تردد دریایی خودداری کنند.

مجتبی حمزه نژاد افزود: امروز تا ساعات ظهر شاهد تداوم فعالیت سامانه بارشی در مناطق شرقی استان خواهیم بود هرچند احتمال رگبار پراکنده در مناطق دریایی و جزایر خلیج فارس دور از انتظار نخواهد بود.

وی اظهار کرد: به تدریج از ساعات بعدازظهر و شب  شاهد کاهش ابرناکی و خروج سامانه بارشی از استان خواهیم بود.
حمزه نژاد خاطرنشان کرد: در مناطق دریایی استان به ویژه در جزایر خلیج فارس از جمله جزایر کیش و لاوان افزایش باد شمال غربی در محدوه ۴۰-۳۶ کیلومتر در ساعت (در غرب جزیره لاوان ) خواهیم داشت که سبب مواج شدن دریا خواهد شد.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان توصیه کرد با توجه به مواج بودن دریا در خلیج فارس و غرب تنگه هرمز شناورهای سبک و صیادی از تردد دریایی خودداری شود.
وی ادامه داد: صبح جمعه در مناطق دریایی تنگه هرمز و دریای عمان افزایش باد شمال شرقی خواهیم داشت که توصیه می شود احتیاطهای لازم صورت گیرد.
کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان در پایان عنوان کرد: از لحاظ دمایی از جمعه تا اوایل هفته آینده در استان کاهش دمای کمینه پیش بینی می شود./ ایسنا

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.