«خانه پدری» و «مطرب» سینماها را نجات دادند

فرهنگی /
شناسه خبر: 517601

گیشه سینمای ایران متأثر از ناآرامی‌های اخیر و اختلال در فرآیند فروش اینترنتی بلیت، با افت جدی فروش در روزهای آغازین هفته مواجه شد.

مثل تمام رویدادهای فرهنگی، فروش سینما هم متأثر از فضای جامعه است و هر اتفاق و رخداد سیاسی، اقتصادی و اجتماعی بلافاصله بر آن تأثیر می‌گذارد. ترافیک خیابان‌ها، برف و باران، اختلال در فرآیند فروش اینترنتی بلیت و فضای ناامن روزهای ابتدایی هفته روی فروش فیلم‌ها تأثیر بسیاری داشت. در شرایطی که اکران همزمان دو فیلم «مطرب» و «خانه پدری» سینماداران را به روزهای پررونق گیشه امیدوار کرده بود اما در سه روز ابتدای هفته شرایط به کلی تغییر کرد و هم سینمادار و هم صاحبان فیلم‌ها متضرر شدند. این در حالی است که با آغاز نمایش فیلم‌های مصطفی کیایی و کیانوش عیاری از هفته گذشته، حرکت صعودی در گیشه ایجاد شده بود و مردم استقبال خوبی از اکران سینماها داشتند. قبل از اکران این دو فیلم گیشه سردی داشتیم و «مطرب» و «خانه پدری» سینما را نجات دادند اما اتفاقات اول هفته باعث شد این دو فیلم هم افت فروش داشته باشند؛ فیلم‌هایی که همان‌طور که گفتم ما روی فروش‌شان حساب کرده بودیم. فارغ از این دو فیلم، فیلم‌های دیگری روی پرده داشتیم که برخی فقط برای دو هفته قرارداد اکران داشتند و با این شرایط یک هفته را از دست دادند. حتی اگر استقبال از این فیلم‌ها در هفته دوم با شیب صعودی هم همراه باشد باز هم زمان می‌برد تا جبران مافات شود. افزایش یک هفته اکران برای این فیلم‌ها حداقل کمکی است که می‌شد به صاحبان فیلم‌ها کرد. از روز سه‌شنبه خوشبختانه به شرایط عادی برگشتیم و بعد از چند روز خلوت، سالن‌های سینما روزهای نسبتاً شلوغی را تجربه کردند و فروش خوبی هم داشتیم. تا ساعت 12 شب سانس نمایش فیلم داشتیم و مردم در فضای آرام به تماشای فیلم‌ها نشستند.
تجربه سال‌های گذشته نشان داده که با فروکش کردن التهابات و آرام شدن فضا، مردم به‌لحاظ روحی نیاز می‌یابند که در یک فضا کنار هم قرار بگیرند و آرامش جمعی را با هم تجربه کنند. بهترین جا و اولین انتخاب برای آنها اغلب سالن‌های سینماست. بر این اساس امیدواریم که سینماها در هفته پایانی آبان‌ماه، پنجشنبه و جمعه خوبی را داشته باشند. با اضافه شدن دو فیلم «خوب بد جلف 2، ارتش سری» پیمان قاسم‌خانی و «زیر نظر» مجید صالحی به سبد اکران می‌توان امیدوار بود که تا ایام برگزاری جشنواره‌ گیشه خوبی داشته باشیم.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.