بارش‌ها ۲۹ درصد بیشتر شد

اقتصادی /
شناسه خبر: 517392

میزان بارش‌های‌کشور درحالی در دومین ماه سال آبی جدید(مهرماه۹۸ تا پایان شهریور۹۹) به رقم ۳۵.۳ میلیمتر رسید که این میزان بارش در مقایسه با دوره ۵۱ ساله اخیر(بابارش۲۷.۳ میلیمتر) از رشد ۲۹درصدی برخودار شده است.

بارش ۳۵.۳ میلیمتر در بیست و هشتمین روز آبانماه امسال نسبت به بارش ۴۸.۸ میلمتری مدت مشابه پارسال براساس تازه ترین گزارش دفتر مطالعات پایه منابع آب ایران رشد منفی ۲۸ درصدی را نشان می‌دهد.

ایران ۶ حوضه آبریز دریای خزر، خلیج فارس و دریای عمان، دریاچه ارومیه، فلات مرکزی، مرزی شرق و قره قوم داردکه میزان بارش‌های حوضه آبریز خزر در روز۲۸ آبان ماه امسال به رقم ۹۰.۳ میلیمتر رسیددرحالی که میزان بارش‌های این حوضه نسبت به مدت مشابه پارسال با بارش ۱۰۳.۸ میلی متر رشد منفی دارد .

در حوضه آبریزخلیج فارس و دریای عمان ۴۶.۷ میلیمتر تا پایان ۲۸ آبانماه جاری بارش ثبت شده‌که نسبت به مدت مشابه سال قبل با بارش ۸۴.۷ رشد منفی نشان می‌دهد.

میزان بارش باران

بارش‌ها در دریاچه ارومیه درحالی تا پایان ۲۸ آبانماه جاری به رقم ۲۳.۲ میلیمتر رسید که این حوضه پارسال در همین مدت ۴۹.۴ میلیمتر بارش داشته‌است و مقایسه بارندگی های این دوسال رشد منفی را در بردارد.

اطلاعات موجود نشان می دهد که پیش بینی می شود در فلات مرکزی ایران تا پایان آبانماه ۲۲.۵ میلیمتر بارندگی روی دهد که نسبت به مدت مشابه پارسال با بارش۲۴.۳ میلیمتر رشد منفی را نشان می‌دهد.

حوضه آبریز مرزی شرق در بیست و هشتمین روز آبانماه ۹.۹ میلیمتر بارندگی را تجربه کرد که درقیاس با مدت مشابه پارسال که ۷.۳ میلیمتر بارش داشته،  نشان از رشد مثبت بارندگی در این حوضه دارد.

میزان بارش‌ها در حوضه آبریز قره قوم درحالی تا پایان روز۲۸ آبانماه به رقم ۲۰.۲ میلیمتر رسید که این حوضه پارسال بارندگی ۴۰.۷ میلیمتر را به ثبت رسانده و این بیانگر رشد منفی بارش‌ها در این حوضه است.

بالاترین میزان بارندگی تا پایان۲۸ آبانماه در استان مازندران با بارش۲۱۰.۴ میلیمتر به ثبت رسیده و پایین ترین میزان بارش هم به استان یزد با بارش۴.۵ میلیمتری تعلق دارد.

بیشتر بخوانید

بارش باران و برف در تهران طی امروز/احتمال وقوع سیل درفارس و غرب هرمزگان

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.