رئیس جمهور فرانسه، امانوئل مکرون، در یک اکران خصوصی به دیدن فیلم فرانسوی پر سروصدای بینوایان نشست و سخت تحت ثاثیر روایت صادقانه و ساخت آن قرار گرفت.

نمایش عمومی فیلم از چهارشنبه آینده  -۲۰ نوامبر-شروع خواهد شد. این فیلم بدلیل سوژه حادش، رییس جمهور را سخت تحت تاثیر قرار داد، طوری که مکرون فوری به وزرای خود دستور داد که راه حل هایی برای بیرون رفت از مشکلات مردم حومه نشین شهرها بیابند تا وضعیت آنان را بهبود بخشند.

این فیلم در ۴۵۰ سینمای فرانسه به نمایش در خواهد آمد. داستان این فیلم در حومه پاریس و منطقه فقیر نشین که بیشتر آنان را آفریقایی تبارها و عرب ها تشکیل داده‌اند ،می‌گذرد. از زمانی که این فیلم پرتنش در جشنواره کن ۲۰۱۹ بنمایش در آمده بحث زیادی را دامن زده است. عنوان فیلم اگرچه از کتاب مشهور ویکتورهوگو گرفته شده اما اقتباسی از آن محسوب نمی‌شود. بعد از بدست آوردن جایزه داوران درجشنواره کن این فیلم به چهل کشور از جمله آمریکا فروخته شده و از سوی مرکز ملی سینمای فرانسه برای دریافت بهترین فیلم بین اللملی سال در اسکار ۲۰۲۰ انتخاب شد. شباهت هایی که صحنه های فیلم با نزاع مردم (جلیقه زردها) فرانسه دارد، اعضای دولت را نگران کرده است.

بینوایان نخستین فیلم بلند لاچ لی کارگردان آفریقایی تبار فرانسوی است که خود در حومه پاریس زندگی می‌کند. پیش بینی می‌شود که فیلم با اسقبال مردم روبرو شود./سینما سینما

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.