برای ایجاد کانون هنری و فرهنگی

یکی از خانه‌های تاریخی کرمانشاه در اختیار شهرام‌ناظری قرار می‌گیرد

فرهنگی /
شناسه خبر: 517338

استاندار کرمانشاه اعلام کرد: میراث فرهنگی یکی از خانه های تاریخی را برای ایجاد کانون هنری و فرهنگی در اختیار «شهرام ناظری» موسیقیدان کرمانشاهی قرار می‌دهد.

هوشنگ بازونددر نشست اعضای هیئت مدیره بنیاد ایران شناسی که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: شهرام ناظری یک چهره بسیار برجسته هنری و بی مانند است که باید از این ظرفیت ارزشمند برای توسعه استان بهره گرفت.

وی افزود: میراث فرهنگی قرار است یکی از خانه های تاریخی کرمانشاه را در اختیار شهرام ناظری قرار دهد تا این مجموعه تحت مدیریت ایشان به عنوان یک کانون هنری و فرهنگی اثرگذار به فعالیت بپردازد.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: کرمانشاهیان مقیم تهران و شهرهای دیگر از پتانسیل‌های بسیار ارزشمندی برخوردارند لذا باید با ایجاد تعلق خاطر، بسترهای لازم را برای بهره گیری از این افراد توانمند برای توسعه استان کنیم.

بازوند ادامه داد: بخش دولتی توان انجام کارهای بزرگ فرهنگی را ندارد و باید برنامه هایی مانند ایجاد پژوهشگاه کرمانشاه شناسی و فرهنگستان زبان و ادبیات کردی با مشارکت چهره های علمی شناخته شده و بخش خصوصی توانمند شکل بگیرند.

نماینده عالی دولت در استان اظهارداشت: بنیاد ایران‌شناسی می‌تواند یک اتاق فکر پویا برای توسعه استان و معرفی ظرفیت های استان به کشور و دنیا باشد و شیرین و فرهاد یک سرمایه نمادین بزرگ‌ برای توسعه کرمانشاه است و در همین راستا بخش خصوصی برای تولید عطری با همین نام اعلام آمادگی کرده و این پروژه در دست انجام است.

بازوند افزود: کرمانشاه یکی از ثروت‌مندترین استان های کشور است ولی برای بهره‌گیری عملی از این ثروت، نیازمند مشارکت و هم‌افزایی تمامی کرمانشاهیان است و در این میان کسی نباید تماشاچی باشد.

وی بیان کرد: اگر قرار است کرمانشاه توسعه پیدا کند این اتفاق باید با کمک مردم و مشارکت گسترده آن ها تحقق یابد.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: بنیاد ایران شناسی کرمانشاه یک مجموعه بسیار ارزشمند است که متاسفانه تاکنون نتوانسته ایم از این ظرفیت ارزشمند برای توسعه فرهنگی استان به خوبی استفاده کنیم.

بازوند گفت: طی این ۲ سال با وجود تنگناهای اقتصادی توانسته ایم برنامه های خوبی مانند جشنواره ملی پویانمایی، کرمانشاه ۲۰۲۰ و ثبت جهانی منظر طبیعی اورامان به معرفی بیشتر کرمانشاه در بعد ملی و بین المللی کمک کنیم.

وی افزود: همچنین به زودی ساخت سریال نون.خ در کرمانشاه آغاز می شود و این سریال پربیننده امکانی را فراهم می آورد تا در طول ماه مبارک رمضان، مردم سراسر کشور با پتانسیل های کرمانشاه بیشتر آشنا شوند و کرمانشاه دارای ظرفیت های بسیار بزرگی در حوزه های مختلف فرهنگی و تاریخی است که باید از این ظرفیت ها برای توسعه استان استفاده کنیم./ایرنا 

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.