مقامات نظامی استان‌ها خبر دادند

شناسایی و بازداشت برخی عوامل مخل امنیت در چند روز گذشته

سیاسی /
شناسه خبر: 517292

گروه سیاسی/ چهار روز پس از آغاز اعتراضات بنزینی و اغتشاشگری‌هایی که بر موج این اعتراض‌ها سوار شدند، وضعیت بسیاری از شهرها و استان‌ها به سمت آرامش سوق یافته است. با این حال آمارهای اعلامی از سوی مقامات امنیتی و انتظامی حکایت از آن دارد که متأسفانه به انحراف کشیده شدن اعتراض‌ها با خسارات جانی و مالی متعدد و سنگینی برای بسیاری از مردم جامعه همراه بوده است.

روز گذشته یک منبع آگاه امنیتی در استان تهران با اشاره به استمرار آرامش در تهران، گفت: دوشنبه شب سراسر تهران آرام بود و هیچ مشکل امنیتی وجود نداشت. به گزارش تسنیم و به گفته این مقام امنیتی، تنها در دو یا سه نقطه تهران تجمع‌های کوچکی ایجاد شد که با هوشیاری مردم و نیروهای امنیتی اتفاق خاصی روی نداد. روز گذشته سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت هم  درباره دستگیر شدگان گفت: ما در دو روز گذشته جمع زیادی از این افراد را دستگیر کردیم و تعدادی دیگر را نیز بزودی به سراغ‌شان خواهیم رفت. افرادی که شرارت کرده و تخریب کرده و به اموال عمومی مردم ضربه زده و متواری شده بودند، بزودی دستگیر خواهند شد.
سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران اما در گزارش خود از شهادت ۲ پاسدار و بسیجی در ملارد و یک نفر در شهرستان بهارستان خبر داد. به گزارش مهر، شهید مرتضی ابراهیمی و شهید مصطفی رضایی در شهرستان ملارد و شهید مجید شیخی در شهرستان بهارستان نیروهای سپاه و بسیجی بودند که به شهادت رسیدند. بر اساس این گزارش، نحوه شهادت هر سه شهید مذکور مانند ترورهای دهه ۶۰ به دست منافقین است، به طوری که در کمین و ایجاد حلقه محاصره، به وسیله سلاح سرد به شهادت رسیدند.

بازگشت آرامش به استان فارس

به گزارش ایسنا، سردار سید‌هاشم غیاثی فرمانده ارشد سپاه فجر استان فارس نیز روز گذشته با اعلام اینکه امنیت کامل در این استان و شهر شیراز برقرار است از شناسایی کامل سرکردگان ناآرامی‌های اخیر در شیراز و دیگر نقاط فارس خبر داد.
این مقام نظامی با بیان اینکه اشرار وابسته به ضد انقلاب در راستای ایجاد ناامنی  به صورت هدفدار و برنامه‌ریزی شده خساراتی به اموال عمومی در سطح شهر شیراز وارد کردند، گفت: عناصر نفوذی و ضد انقلاب درصدد بودند با حضور در میان مردم و ایجاد اغتشاش، آشوب و وارد آوردن خسارت به اموال عمومی امنیت و آسایش عمومی جامعه را خدشه‌دار کنند اما هم اکنون سرکردگان این اغتشاشات که وابسته به جریان‌های معاند و ضد انقلاب هستند شناسایی و دستگیر شده‌اند و تعدادی هم تحت تعقیب هستند. او با بیان اینکه مردم با هوشیاری و بصیرت راه خود را از اغتشاشگران، اشرار و خسارت زنندگان به اموال عمومی جدا کردند، گفت:  تاکنون همکاری خوبی از طرف مردم با نیروهای اطلاعاتی و امنیتی در راستای شناسایی سرکردگان اغتشاشات صورت گرفته است و اقشار مختلف مردم از اعمال اشرار اعلام انزجار کردند. به گفته او تمام دستگاه‌ها و نهادهای مسئول در استان فارس در راستای پاسخگویی و کاهش دغدغه‌های مردم نسبت به اثرات گران شدن سوخت تلاش می‌‌کنند. فرمانده سپاه فجر یادآور شد: در تحقیقات انجام شده از سرکردگان اشرار که وابسته به منافقین بودند مشخص شده ایجاد ناامنی دائمی در سطح جامعه، وارد آوردن آسیب جانی به مردم حاضر در صحنه اعتراضات و ایجاد نارضایتی و اختلال در روند زندگی عادی شهروندان از اهداف اصلی این جریان بوده است.

دستگیری عوامل اصلی اغتشاشات ‌تبریز

بر اساس اظهارات معاون سیاسی ‌امنیتی استاندار آذربایجان شرقی اغتشاشگرانی که در صف اعتراضات مردمی این استان نفوذ کرده بودند  اقدام به تخریب اموال عمومی، معابر و تابلوها کردند. آتش زدن یک دستگاه اتوبوس بخش خصوصی و 3 پمپ بنزین در تبریز از جمله این خسارت آفرینی‌ها بوده است. به گزارش تسنیم، علیار راستگو از دستگیری همه عوامل اصلی اغتشاشات خیابانی تبریز خبر داد و گفت: تعدادی از افراد هم هستند که احضار و ارشاد می‌شوند ولی عوامل اصلی را دستگیر کردیم. راستگو با اشاره به اینکه اغتشاشگرانی که به صف مردم نفوذکرده بودند، فقط روز شنبه توانستند اقداماتی انجام دهند، اضافه کرد: از مردم تبریز فوق‌العاده و ویژه تشکر می‌کنیم که بلافاصله مسیر و راه خود را از آشوبگران جدا کردند.

راهپیمایی تبریزی ها و زنجانی ها در محکومیت اغتشاشگران

مردم تبریز و زنجان روز گذشته در تجمع‌هایی پرتعداد، ضمن حمایت از مواضع رهبر معظم انقلاب، اقدامات تخریبی اغتشاشگران را محکوم کردند.
به گزارش تسنیم، مردم بصیر و انقلابی تبریز در اقدامی خودجوش و با حضور پرشور و گسترده خود در راهپیمایی روز سه‌شنبه اقدامات آشوبگرانه اشرار و بدخواهان نظام را محکوم کردند و در حرکتی مردمی بار دیگر به ارزش‌های انقلاب لبیک گفتند.  دراین راهپیمایی که با همراهی شمار زیادی از مسئولان و مردم انقلابی استان برگزار شد، مردم تبریز با سردادن شعارهای «خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست/ ای رهبر آزاده آماده‌ایم آماده/ این همه لشکر آماده به‌عشق رهبر آمده/بئر بله لشکر گلیب رهبره یاور گلیب / آذربایجان جانباز خامنه‌ای دن آیریلماز/ میلتی میز اویاخدی فتنه گردن اوزاخدی مرگ بر فتنه‌گر مرگ بر امریکا» اقدامات اخیر آشوب‌طلبان را در آتش زدن بانک‌ها و اتوبوس‌ها و منازل و خودروهای مردم و اماکن عمومی محکوم کردند.  براساس اخبار اعلام شده این راهپیمایی‌ها در شهرهای دیگر از جمله در همدان و یاسوج نیز برگزار می‌شود.
 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.