نشست خبری نخستین دوره جشنواره بین‌المللی کتاب ایثار و شهادت «سرخ‌نگاران» با حضور حجت‌الاسلام‌ و‌المسلمین محمدحسن کاویانی راد، معاون فرهنگی آموزشی بنیاد شهید و رحیم نریمانی، مدیر کل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اعلام اینکه نخستین دوره این جشنواره بین‌المللی در بخش‌های ادبیات داستانی بزرگسالان و کودک و نوجوان برگزار می‌شود، اظهارداشت: ارزیابی علمی و پژوهشی محتوای کتاب‌های ژانر ایثار و شهادت، حمایت از آثار فاخر کیفی ناشران و نویسندگان حوزه ایثار و شهادت، ایجاد انگیزه به نویسندگان نوقلم برای تولید محتوا در این حوزه و تدوین نقشه راه و سند راهبردی برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ازجمله اهداف این جشنواره هستند.
حجت‌الاسلام‌ و‌المسلمین کاویانی راد با بیان اینکه شعار این دوره جشنواره، «ادبیات ایثار و شهادت؛ محور توسعه فرهنگی» انتخاب شده است، تصریح کرد: ناشران و نویسندگان می‌توانند تا سی‌ام دی ماه ۱۳۹۸ دو نسخه از آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند. وی گفت: تاکنون در حوزه نشر ادبیات ایثار و شهادت یک هزار و۷۶۰ عنوان کتاب در زمینه‌های خاطره، مستندنگاری و وصایای شهدا از سوی انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران به چاپ رسیده است.
در ادامه این نشست، نریمانی، مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز خاطرنشان کرد: در فرهنگ سازمانی ما قانون نانوشته‌ای وجود دارد و آن هم اینکه هر کسی در حوزه شهادت وارد شود خودش نیز از این فرهنگ بهره‌مند خواهد شد. حال می‌خواهد خواسته یا ناخواسته به این حوزه ورود کرده باشد. در پایان این نشست خبری از پوستر جشنواره بین‌المللی کتاب ایثار و شهادت با عنوان «سرخ نگاران» رونمایی شد.
 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.